Girişimci Öğretmen’le nasıl iletişim kurabilirim?

 

Bize ulaşmak ve herhangi bir ihtiyaç durumunda bizden destek almak için iletisim@girisimciogretmen.com.tr mail adresine bir e posta göndererek ulaşabilirsiniz. 

Size en kısa zamanda geri dönüş saylayacağımızdan emin olabilirsiniz.

Maalesef şu anda herhangi bir çağrı merkezi hizmetimiz bulunmamaktadır.

 

Girişimci Öğretmen nedir?

 

Girişimci Öğretmen’e Hoş Geldiniz!

Girişimci Öğretmen, eğitsel çalışmalarını ve aklındaki etkinlik fikirlerini paylaşarak ortak bir etkinlik havuzu oluşturmak için bir araya gelen binlerce öğretmenden oluşan bir topluluktur. Öğretmenlerin çeşitli dijital ve indirilebilir biçimlerde özgün eğitsel çalışmalarını paylaştığı, sattığı ve satın aldığı Türkiye’nin ilk ve en büyük dijital eğitim platformudur.

Girişimci Öğretmen hakkında daha fazla bilgi almak için ‘’Hakkımızda’’ sayfasına göz atabilirsiniz.

Girişimci Öğretmen’e üye olmak ücretli midir?

 

Girişimci Öğretmen’e üye olmak tamamen ücretsizdir. Bir kez kaydolduktan sonra, her gecen gün artmakta olan binlerce eğitsel çalışmaya dilediğiniz zaman göz atabilirsiniz.

Girişimci Öğretmen çalışmalarını nasıl indiririm veya alırım?

 

Girişimci Öğretmen platformunda var olan dijital çalışmaları indirmeye başlamak için bir Girişimci Öğretmen Üyeliği oluşturmanız gerekmektedir. Girişimci Öğretmen’de hem ücretsiz hem de ücretli dijital çalışmalar bulunmaktadır. Hesabınızı oluşturduktan sonra, platformumuzda yer almakta olan dijital çalışmalara göz atmaya ve hemen indirmeye başlayabilirsiniz.

Bir satın alma işleminden hemen sonra, hesabınızda bulunmakta olan menü çubuğunuzdan ‘’Satın Aldıklarım’’ bölümünden istediğiniz zaman, istediğiniz kadar ve herhangi bir cihazdan ürünleri indirebilirsiniz.

Bir Girişimci Öğretmen hesabı oluşturmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Girişimci Öğretmen’le nasıl iletişim kurabilirim?

 

Bize ulaşmak ve herhangi bir ihtiyaç durumunda bizden destek almak için buraya tıklayabilirsiniz. Açılacak olan ‘’Bize Ulaşın’’ sayfasında yer alan ilgili bölümleri açık ve ayrıntılı bir şekilde talebinizi oluşturabilirsiniz. Size en kısa zamanda geri dönüş saylayacağımızdan emin olabilirsiniz.

Maalesef şu anda herhangi bir çağrı merkezi hizmetimiz bulunmamaktadır.

Ücretsiz dijital çalışmaları nasıl bulabilirim?

 

Binlerce kaynağın arasından ücretsiz olan dijital çalışmalara erişim sağlayabilmeniz için, Girişimci Öğretmen arama motoruna yazmanız ve/veya sayfalarımızın sol bölümünde yer alan ‘’Fiyat Aralığı’’ bölümünden ‘’Ücretsiz’’ sekmesini tıklamanız yeterli olacaktır.

Ayrıca, Girişimci Öğretmen platformunda yer almakta olan en iyi ücretsiz dijital çalışmalara doğrudan erişim sağlayabilmek için, haftalık e-bültenlerimize de göz atabilirsiniz. Ayrıca, haftalık olarak yayımlanan e-bültenimize kayıt olmak ve diğer e-postalarımızı size düzenli olarak iletmemizi istiyorsanız,ana sayfanın en alt sağ kısmında yer alan “İletişimde Olalım” bölümüne e-posta adresinizi girip “Üye Ol” butonuna tıklayabilirsiniz.

Girişimci Öğretmen Kullanım Koşullarını nereden bulabilirim?

 

Girişimci Öğretmen Kullanım Koşullarını, ana sayfanın en altında yer alan “Destek” bölümünde bulabilirsiniz.

Girişimci Öğretmen Gizlilik Politikasını nereden bulabilirim?

 

Gizlilik politikalarını,ana sayfanın en altında yer alan “Destek” bölümünde bulabilirsiniz.

Bir Satıcı Üyenin mağazasından bir dijital çalışma satın almanız durumunda, Alıcı Üyemize herhangi bir kişisel bilgi aktarmadığımızı lütfen unutmayın. Sadece kullanıcı isimleri Satıcı Üyelerimiz tarafından görüntülenebilir. Bunun dışında adınız soyadınız veya e-posta adresiniz açıklanmamaktadır.

Girişimci Öğretmen Satıcı Üyelerden satış vergisi alıyor mu?

 

Girişimci Öğretmen, bir pazaryeridir. Bu nedenle yalnızca satıcı üyelere verdiği hizmetin karşılığında aldığı komisyon oranı kadar fatura kesmektedir. Satıcı üyelerden Girişimci Öğretmen platformu satıcı üyelerden herhangi bir vergi almamaktadır.

Kullanım Koşulları güncellemesi hakkında bilmeniz gerekenler

 

Belirli periyotlarda Kullanım Koşulları ve Gizlilik Politikalarımızı güncelleyebiliyoruz. Bu güncellemeler, Girişimci Öğretmen platformuna eklenen yeni özelliklerle veya kullanıcı platformunun büyümesi ile ilgili bir durumdur. Bu durumdan kaynaklı olarak endişe duymanızı önlemek adına, bu güncellemeler ile ilgili bir takım soru ve cevaplar oluşturduk. Eğer güncellemeler ile ilgili başka sorularınız varsa, lütfen bize ulaşmaktan çekinmeyin.

Web sitesi politikalarını güncellemememiz ne anlama geliyor?

Politikalarımız, kullanım koşullarımız ve bu şartlara eşlik eden ek politikaları içermektedir. Bütün bu politikalarımız kapsamında Girişimci Öğretmen dijital eğitim platformunun bir üyesi olmasınız durumunda, siz ve Girişimci Öğretmen arasındaki anlaşmayı oluşturmaktadır. Zaman zaman Girişimci Öğretmen Platformu geliştikçe ve büyüdükçe, kullanım koşulları ve gizlilik politikası ile ilgili bir takım güncellemeler yapmak durumundadır. Bunlar, platformumuzun nasıl çalıştığını açıklayan ve karşılıklı olarak sahip olduğu hak ve sorumlulukları bilmenizi sağlayan politikalardır.

Güncelleme yapmamız durumunda, Girişimci Öğretmen platformunu kullanmaya devam edebilmeniz için güncellenmiş olan politikaları kabul etmeniz gerekmektedir.

Herhangi bir güncellenme durumunda, yapmam gereken herhangi bir şey var mı?

Bu politikalar, Girişimci Öğretmen’i kullanmak ile ilgili haklarınız ve sorumluluklarınız hakkında önemli bilgiler sunmaktadır. Bu yüzden ilgili politikaları okumanız önem taşımaktadır. Herhangi bir güncelleme durumunda size ve/veya size doğrudan bir bildirim göndereceğiz. Bu durumda, güncellenmiş politikalarımız yeniden okuyup ‘’Kabul Ediyorum’’ butonunu tıklamanız gerekmektedir.

Kabul ettiğimi size nasıl bildiririm?

 

İlgili güncelleme tarihinden sonra mutlaka Girişimci Öğretmen Platformunu ziyaret etmeniz gerekmektedir. Platformu kullanmaya devam etmek için yeni şartlarımızı kabul etmeniz gerekmektedir. Bunun için bir önceki sorumuzda açıklamış olduğumuz üzere, ‘’Kabul Ediyorum’’ butonuna tıklamanız yeterli olacaktır. Bu çok basit ve yaygın olan bir uygulama biçimidir.

Yeni politika güncellemelerini kabul etmediğimi size nasıl bildiririm?

 

Güncellenmiş politikalarımızı inceledikten sonra, ilgili değişiklikleri kabul etmek istemiyorsanız, Girişimci Öğretmen’deki hesabınızı kapatmanız gerekmektedir. Eğer hesabınızı kapatmadıysanız, ilgili güncelleme tarihinde veya daha sonrasında size politika güncellemeleri ile ilgili bir bildirim gelecektir. Değişiklikleri kabul etmiyor ve hesabınızı kapatmak ile ilgili sorun yaşıyorsanız, yardım almak için bize ulaşın.

Eğer Girişimci Öğretmen’de bir Satıcı Üyeyseniz ve ilgili politika düzenlemelerini kabul etmiyor, ancak hesabınızı tamamen kaldırmak istemiyorsanız, üyelik düzeyinizi bir Alıcı Üye düzeyine getirmek için yardım etmekten mutluluk duyarız. Bunun için lütfen bizimle iletişime geçiniz. Eğer hesabınızı kapatmaya karar verdiyseniz, satın almış olduğunuz ve mağazanıza yüklemiş olduğunuz bütün dijital çalışmalarınızın bir kopyasını kaydettiğinizden emin olun.

Alıcı Üyelik hesabımdan Temel Satıcı hesabına nasıl geçiş yapabilirim?

 

Öncelikle Girişimci Öğretmen platformumuza üye olmanız gerekmektedir. Ardından kayıt olduğunuz adın soyadın yazdığı ana sayfanın en sağ üst köşesinde yer alan kısma gelip menü çubuğunu açtığınızda “Mağaza Aç” kısmını tıklayıp ilgili alanları doldurmanız yeterlidir

Hangi üyelik türleri kullanabilinir?

 

İhtiyaçlarınıza göre size farklı üyelik türleri sunmaktayız. Tüm üyelikler, alışveriş yapmanıza, ve ücretsiz dijital çalışma indirmenize izin vermektedir.

Ben sadece Girişimci Öğretmen platformunda bulunan dijital çalışmalardan yararlanmak istiyorum.

Ücretsiz dijital çalışmalara göz atmaylı, satın almayı ve incelemeyi planlıyorsanız, ücretsiz olarak üye olabileceğiniz bir Alıcı Üyeliği sizin için kullanışlı olacaktır. Sadece bir kaç basit adımla buradan kaydolabilir ve öğretmenlerimiz tarafından hazırlanmış olan kaliteli dijital çalışma dünyasını keşif etmeye başlayabilirsiniz.

Ben dijital çalışmalara üreterek mağazamda bunları diğer eğitimci arkadaşlarımla ücretli ve/veya ücretsiz paylaşmak istiyorum.

Özgün çalışmalarınızı platformumuzuda ücretsiz ve/veya ücretli olarak sunmak isterseniz, Satıcı Üyelik seçeneklerimizden birini seçebilirsiniz:

Temel Satıcı Üyeliği (ÜCRETSİZ): Temel Satıcı Üyeliklerimizin yıllık bir abonelik ücreti yoktur. Basit bir Satıcı Üyeliği, yeni başlayanlar için mükemmel bir seçenektir. Bu durumda satmış olduğunuz ürünün toplam bedeli üzerinden ödeme aracı kuruluş işlem ücreti (0,25 TL) ve yine ödeme aracı kuruluş komisyon oranı (%3,69) çıktıktan sonra geri kalan tutarın %55’i satıcı üyeye ödenmektedir.

Örnek : Çalışma 10 TL sistem üzerine otomatik olarak KDV eklemektedir. Satış fiyatı 11.8 TL olmaktadır. Bu tutardan ödeme aracı kuruluş tutarları çıkarıldığında 11,1 TL kalmaktadır. Komisyon oranlarına göre tutar dağıtıldığında da satıcı üyeye 10 TL bedel biçtiği ürün için hesabına 6,11 TL yatırılmaktadır. Bu ödemeler her Çarşamba günü haftalık satışları tamamı şeklinde yapılmaktadır.

Satıcı Üye Kazanç Formulü : ((Satıcı Üye Ürün Bedeli + KDV) – (İşlem Ücreti 0,25 + KDV Dahil Ürün Bedeli x %3,69 Ödeme Aracı Kuruluş Komisyonu))x0.55 = Satıcı Kazancı

Hesabıma nasıl giriş yapabilirim?

 

Eğer Girişimci Öğretmen’de zaten bir hesabınız var ise, ana sayfanın sağ üst bölümünde ‘’Giriş’’ bağlantısına tıklayarak, e-posta adresinizi veya kullanıcı adınızı ve şifrenizi girmeniz yeterli olacaktır. Bilgilerinizi girdikten sonra, ‘’Giriş Yap’’ butonuna tıklayınız.

Henüz bir hesabınız yoksa, sağ taraftaki ‘Üye Ol’’ bağlantısını tıklayabilirsiniz.

Bazı durumlarda kullanıcı adınızı veya şifrenizi hatırlamakta güçlük çekiyorsanız yardımcı olabiliriz.

Kullanıcı adımı veya şifremi unuttum. Ne yapmalıyım?

 

Kullanıcı adınızı veya şifrenizi unuttuğunuz durumlarda, ana sayfamızda bulunan ‘’Giriş’’ bağlantısına tıklayarak Giriş sayfasına girebilir ve ‘’Kullanıcı Adınızı mı Unuttunuz?’’ Veya ‘’Şifremi Unuttum’’ bağlantılarına tıklayabilirsiniz. Bu durumda Girişimci Öğretmen size kullanıcı adınızı veya şifrenizi sıfırlama e-postası gönderecektir.

Hesabınız ile ilişkili olan e-posta adresinizi girdikten sonra, kullanıcı adınızı içeren otomatik bir e-posta veya şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı içeren e-posta gönderilecektir. İlgili e-postaya erişmek için e-posta adresinizin ‘’Gelen Kutusuna’’,’’Spam’’ veya ‘’Çöp Kutusu’’ klasörlerinizi kontrol ediniz (Eğer bir Gmail kullanıcısıysanız, ‘’Promosyonlar’’ klasörünüzü kontes etmenizde ayrıca fayda olacaktır.

Eğer ilgili E-postanızı hala göremiyorsanız, hesabınızla farklı bir e-posta adresi ilişkilendirilmiş olabilir. Diğer e-posta adreslerinizin gelen kutularını kontrol etmenizi öneririz.

Alternatif olarak her zaman Girişimci Öğretmen’le iletişim kurabilirsiniz. Size yardımcı olmaktan büyük mutluluk duyarız!

İşleminizi daha hızlı sonuçlandırmak için iletinize lütfen aşağıda belirtmiş olduklarımızı eklemeye unutmayın:

- Telefon numarası

- Açık adres

- Girişimci Öğretmen’de bir hesap oluşturmak için kullanmış olabileceğiniz diğer e-posta adresleri

Hesabımla ilişkili e-posta adresimi değiştirebilir miyim?

 

Evet bu mümkün! E-posta adresinizi değiştirmek için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir.

- Hesabınıza giriş yapın.

- Girişimci Öğretmen menü çubuğunuzu açın.

- Açılır menüden ‘’Hesabım’’ seçeceğini tıklayın.

-‘Genel Ayarlar’’ seçeceğine tıklayarak, sayfanın altında yer alan ‘’Düzenle’’ butonuna tıklayın.

- Yeni e-posta adresinizi ‘’E-posta’’ alanına girin.

- Sayfayı aşağı kaydırın ve ‘’Kaydet’’ botununa tıklayın.

Giriş yaparken sorun yaşarsam ne yapmalıyım?

 

Kullanıcı adınızı ve şifrenizi Giriş Sayfanızdaki alanlara girdiyseniz ve hala sorun yaşıyorsanız, dikkat etmeniz gereken birkaç nokta vardır:

- Şifrenizi doğru girdiğinizden emin olun. Özellikle büyük ve küçük harfleri doğru kullandığınızdan emin olun.

- Bir mobil cihazda veya tablette oturum açıyorsanız, bir alandaki ilk karakter genelde otomatik olarak büyük harfle başlar. Şifrenizi girerken buna dikkat etmenizde fayda var.

- Özellikle, giriş bilgilerinizi bir yerden kopyalayıp yapıştırıyorsanız, yanlışlıkla fazladan boşluk bırakmadığınızdan emin olun.

- Birden fazla hesabınız varsa kullanıcı adlarını ve şifreleri karıştırmadığınızdan emin olun.

- Girdiğiniz bilgilerin tamamı doğruysa ve hala giriş yapamıyorsanız, bilgisayarınızın virüs güvenlik ayarlarınızın çok yüksek olmadı olası bir durumdur. Bunu kontrol etmek için farklı bir bilgisayardan giriş yapın.

- Okulunuzda bulunan bilgisayarlardan giriş yaparken, belirli siteler dışında erişimin sağlanamayacağını ve bununla ilgili bir güvenlik duvarı olup olmadığını öğrenmek için destek alın. Eğer böyle bir güvenlik sistemi varsa, başka bir bilgisayardan giriş yapmayı deneyin.

Kullanıcı adınızı veya şifrenizi unuttuğunuz için giriş yapamıyorsanız şifrenizi sıfırlayabilirsiniz.

Eğer hala Girişimci Öğretmen’e giriş yapamıyorsanız, lütfen destek ekibimiz ile iletişime geçin.

Kullanıcı adımı değiştirebilir miyim?

 

Evet! Kullanıcı adınızı değiştirmek için lütfen:

- Hesabınıza giriş yapın

- Girişimci Öğretmen menü çubuğunuzdan, ‘’Hesabım’’ seçeceğine tıklayın.

- Açılan ‘’Hesabım’’ sayfasında yer alan ‘’Genel Ayarlar’’ seçeceğine tıklayın.

- Sayfanın altında yer alan ‘’Düzenle’’ butonuna tıklayın.

- ‘’Kullanıcı adı’’ alanına istediğiniz kullanıcı adınızı girin (4 ile 20 karakter arasında, noktalama işareti veya boşluk olmadan) ve ‘’Kaydet’’ butonuna tıklayın.

Eğer kullanıcı adı bir başka üyemiz tarafından kullanılmıyorsa ve kullanıma müsaitse, hesabınızın güncellendiğini onaylayın bir ileti göreceksiniz.

Eğer girmiş olduğunuz kullanıcı adı müsait değilse, kullanıcı adı alanının yanında bir uyarı göreceksiniz (‘’Bu kullanıcı adı kullanılmakta’’). Bu durumda, uygun olan kullanıcı adını bulana kadar alternatif adlar türetmeniz gerekecek.

Şifremi nasıl değiştirebilirim?

 

Girişimci Öğretmen’de şifre değişikliği yapmak için yapmanız gereken adımlar:

- Hesabınıza giriş yapın.

- Girişimci Öğretmen menü çubuğunuzdan, ‘’Hesabım’’ seçeceğine tıklayın.

-Açılan ‘’Hesabım’’ sayfasında yer alan ‘’Genel Ayarlar’’ seçeceğine tıklayın.

- Sayfanın altında yer alan ‘’Düzenle’’ butonuna tıklayın.

-Mevcut şifrenizi ‘’Geçerli Şifre’’ alanına ve yeni şifrenizi hem ‘’Yeni Şifre’’ hem de ‘’Yeni Şifreyi Onayla’’ alanlarına girin.

- ‘’Kaydet’’ butonuna tıklayın.

Şifrenizi hatırlamıyor veya giriş yapamıyorsanız şifrenizi sıfırlayabilirsiniz.

Girişimci Öğretmen’den aldığım e-postaları yönetebilir miyim?

 

Evet, Girişimci Öğretmen’den size iletilen e-postaları sınırlandırabilir veya genişletebilirsiniz.

Hesabınıza giriş yaptıktan sonra, Girişimci Öğretmen menü çubuğunuzdan, ‘’Hesabım’’ seçeceğine tıklayın. Ardından ‘’Hesabım’’ sayfasında yer alan ‘’E-posta Tercihleri’’ seçeceğine tıklayın.

Buradan, Girişimci Öğretmen e-posta iletilerini alma veya sınırlandırma işlemlerini yapabilirsiniz.

Ayrıca, platformda yer alan öğretmenleri ve mağazaları takip ettiğiniz takdirde, onlar tarafından mağazalarına eklenen her yeni dijital çalışmada, bir e-posta bildirimi alabilirsiniz.

Bu bildirimler yönetmek için Girişimci Öğretmen menü çubuğunuzdan, ‘’Hesabım’’ seçeceğine tıklayın. Ardından ‘’Hesabım’’ sayfasında yer alan ‘’Favori Satıcılar’’ seçeceğine tıklayın. Favori Satıcılar listenizde varsayılan ayar ‘’Açık’’dır. İlgili bildirimleri açık tuttuğunuz sürece, takip ettiğiniz Satıcı Üyelerimizden bildirimler alacağınız anlamına gelecektir.

Dijital çalışmaları almak veya satmak için herhangi bir yerde ek olarak bir üyeliğe gerek var mı?

 

Hayır. Girişimci Öğretmen’de bir dijital çalışma alışverişi yapmak için herhangi bir ek üyeliğe gerek yoktur.

Mağaza adı nedir ve hesabıma nasıl ekleyebilirim?

 

Bir Satıcı hesabınız varsa, mağaza adı ekleme seçeceğiniz vardır. Eğer kendi adınızı kullanmak tercih ederseniz, Girişimci Öğretmen mağazanıza yansıyacak olan mağaza adınız, kendi kullanıcı adınız olacaktır. Başarılı olan bazı Satıcı Üyelerimiz, mağazaları için akılda kalıcı bir mağaza adı kullanırlar. Bazıları ise kendi kullanıcı adlarını kullanmayı tercih ederler.

Bu tamamen sizin tercihiniz.

Mağaza adınızın sadece mağazanızın adı olarak yansıyacağını düşünmeniz yanlış olacaktır. Aynı zamanda herhangi bir dijital çalışmaya yapmış olduğunuz yorumda, mağaza adınız görüntülenecektir.

Lütfen dikkat: mevcut bir mağazanız varsa ve ilgili mağazanın adını değiştirmeyi düşünüyorsanız, değiştirme işleminden sonra mağazanızın URL’sini de otomatik olarak değiştirdiğinizi unutmayın. Mağazanızda yer alan bütün dijital çalışmalarınız yeni URL’si ile yeniden yönlendirilecektir. Ancak mağazanızda yer verdiğiniz dijital çalışmalarınızı başka bir yerde (bir blog veya sosyal medya hesabı gibi) bağlantı vererek yer veriyorsanız, bu bağlantıları yenilenmiş olan URL linki ile güncellemeniz gerekecektir.

Satıcı hesabınıza bir mağaza adı eklemek için:

- Girişimci Öğretmen menü çubuğunuzdan, ‘’Hesabım’’ seçeceğine tıklayın.

- Açılan ‘’Hesabım’’ sayfasında yer alan ‘’Mağaza Profili’’ seçeceğine tıklayın.

- Sayfanın altında yer alan ‘’Düzenle’’ butonuna tıklayın.

- ‘’Mağaza Adı’’ alanına istediğiniz mağaza adınızı girin ve ‘’Kaydet’’ butonuna tıklayın.

E-posta bildirimlerimi etkinleştirdim. Ancak hala e-posta bildirimlerimi almıyorum. Ne yapmalıyım?

 

Bültenlerimizi ve diğer mesajlarımızı anlamınızı kesinlikle çok isteriz!

Bültenlerimizi ve diğer mesajlarımızı anlamınızı kesinlikle çok isteriz! Hesabınıza tanımlı olan e-posta adresinizin özellikle kişisel e-posta adresiniz olmasında fayda var. Eğer çalıştığınız kuruma bağlı olarak tanımlı olan e-postanızı tanımladıysanız, bunlar bazen Girişimci Öğretmen’den gelecek olan e-postaları engelleyebilir. Bu nedenle kişisel bir e-posta adresine geçiş yapmanızı (Gmail veya Yahoo gibi) öneririz. Hesabınıza tanımlı olan e-postanızı güncellemek için Hesabım bölümüne giriş yapabilirsiniz

E-postalarımız spam klasörünüzde mi kalıyor?

Bunun için bir e-postamızı açıp herhangi bir alanı tıklamanız ve o e-postayı gelen kutusuna taşı demeniz yeterli olacaktır.

Gmail adresiniz mi var?

Bazı Gmail hesapları, postalarınızı otomatik olarak ‘’Birincil’’, ‘’Promosyonlar’’ ve ‘’Sosyal’’ gibi kategorilere ayırmaktadır. Her kategori gelen kutunuz içerisinde kendi sekmesine ayrılmaktadır. Girişimci Öğretmen e-postaları muhtemelen ‘’Promosyonlar’’ sekmesinde olacaktır. Sekmelerinizi ve postalarınızı özelleştirebilirsiniz.

Bunun için Google’nın Talimatlarına göz atmanız gerekebilir.

Eğer yukarıda anlattıklarımız yardımcı olmadıysa ve e-postalarımızı hala alamıyorsanız, lütfen bizimle iletişime geçerek bunu bildirin. Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Hesap Güvenliğim

 

Hesabımda şüpheli bir güvenlik durumu olduğunu nasıl anlayabilirim?

Eğer hesabınızda bir güvenlik sorunu var ise, Girişimci Öğretmen olarak hesabınızı hemen kullanım dışı duruma getiriyoruz. Ardından şifrenizi nasıl sıfırlayacağınızı ve hesabınıza tekrar nasıl erişebileceğinizi anlatan ve ilgili bilgileri içeren bir e-posta gönderiyoruz. Gönderdiğimiz e-postayı görmüyor ve hesabınız hala kullanım dışı ise, bize iletisim@girisimciogretmen.com.tr adresinden ulaşın.

Girişimci Öğretmen, hesabımın güvenliği için ne gibi önlemler alıyor?

Girişimci Öğretmen’de güvenliği çok ciddiye alıyoruz. Bilgilerinizi güvende tutmak en önemli önceliğimizdir. Bunu gerçekleştirmek için güvenli sunucular kullanmaktayız ve sakladığımız verileri şifrelemekteyiz. Hesabınız ile ilgili giriş yapma yetkisi olmayan kişilerin hesabınıza erişim sağlamasını önlemek için giriş yapma işlemi esnasında da bir takım önlemler almaktayız. Bir kişinin hesabınızı devre dışı bırakmadan önce yapabileceği başarısız giriş sayısını sınırlamaktayız.

Girişimci Öğretmen’de şifremi nasıl sıfırlarım?

Sitemizde tanımlı olan şifrenizi değiştirmek için lütfen:

- Hesabınıza giriş yapın.

- Girişimci Öğretmen menü çubuğunuzdan, ‘’Hesabım’’ seçeceğine tıklayın.

- Açılan ‘’Hesabım’’ sayfasında yer alan ‘’Temel Bilgiler’’ seçeceğine tıklayın.

- Sayfanın altında yer alan ‘’Düzenle’’ butonuna tıklayın.

-Mevcut şifrenizi ‘’Geçerli Şifre’’ alanına ve yeni şifrenizi hem ‘’Yeni Şifre’’ hem de ‘’Yeni Şifreyi Onayla’’ alanlarına girin.

- ‘’Kaydet’’ butonuna tıklayın.

Güvenli bir şifre nasıl oluşturabilirim?

 

Çevrimiçi ortamlar için oluşturduğunuz her hesabınız için farklı ve benzersiz şifreler oluşturmaya özen gösterin. Daha güvenli bir şifre oluşturmak için mutlaka uzun şifreler oluşturmak her zaman daha etkilidir. 10 karakterden oluşan ve en az bir büyük harf, rakam ve özel bir karakter (-,.) içeren şifreler oluşturmanızı öneririz. Aynı zamanda tahmin edilmesi zor olan şifreler kullanılmalıdır. Özellikle sizinle ilgili bir takım bilgileri içeren şifreler oluşturmamaya özen gösteriniz.

Hesabım kilitlendiyse/devredışı kaldıysa ne yapmalıyım?

 

Eğer hesabınız kilitlendiyse doğrudan Girişimci Öğretmen ekibi ile iletişime geçiniz. Hesabınızı ve kimliğinizi onayladıktan sonra hesaba erişiminizi tekrardan sağlayabilir ve şifrenizi sıfırlamanıza yardımcı olabiliriz.

Girişimci Öğretmen Platformunu Ziyaret Eden Herkes için Genel Kurallarımız

 

Girişimci Öğretmen’in daha her geçen gün daha fazla öğretmene ulaşarak, platformumuza üye olan öğretmenlerimiz ile yollarını birleştirmesi, paylaşması ve eğitim dünyasına dair katabileceklerini gün geçtikçe keşif etmeye devam etmesi bizim için son derece önemlidir. Aşağıda Girişimci Öğretmen’i kullanmanın, satın alma işlemlerinin, satma işlemlerinin, ücretsiz indirme işlemlerinin veya sadece platformda gezinme esnasında uyulması gerekilsen kurallara yer verdik.

Nazik ol. Girişimci Öğretmen’i, herhangi birine zarar vermek, tehdit etmek, takip etmek, gözünü korkutmak veya taciz etmek için kullanmayın.

Saygılı ol. Girişimci Öğretmen’e yüklediğiniz dijital içeriklerde herhangi bir iftira niteliği taşıyan, ırksal veya etik açısından aşağılayıcı, cinsel açıdan açık, aşağılayıcı, kültürel açıdan duyarsız veya rahatsız edici mesajlar ve/veya görsellere yer vermemeye özen gösterin. Neyin aşağılayıcı olduğunu belirlemek bizim takdirimize bağlıdır.

Dürüst ol. Yanlış, aldatıcı, yanıltıcı veya gerçeklikten uzak bilgi vermeyin ve yayımlamayın. Hizmetlerimizde başka birini taklit etmeye veya kimliğe bürünmeye çalışmayın. Yanıltıcı bir e-posta adresi veya IP adresi kullanmayın. Bunun yanı sıra, konumunuzu veya Girişimci Öğretmen’ gönderdiğiniz bilgilerin kaynağını gizlemek için tanımlayıcıları manipüle etmeyin.

Bilinçli satın alma kararları alın. Girişimci Öğretmen’de bir satın alma işlemi yaparken, ilgili dijital çalışmanın ön izlemelerini incelemek, çalışmanın açıklamalarını okumak ve bir satın alma işlemi yapmadan önce herhangi fikri mülkiyet kaygıları söz konusu olması durumunda, sağduyunuza göre hareket etmek tamamen sizin sorumluluğunuzdadır. Yanlış yapılan satın alma işlemleri sonucunda geri ödemeler gerçekleştirilmemektedir.

Reklam yapmayın. İstenmeyen ve/veya yetkisiz davetiyeler, reklamlar veya tanıtım materyalleri içeren dijital çalışmaları, hizmetimiz aracalığı ile veya hizmetlerimizden edindiğiniz iletişim bilgilerinden üyelerimize tanıtmayın veya göndermeyin. Platformumuzda yer alan diğer üyelerin iletişim bilgileri yalnızca satın alma işlemlerini gerçekleştirmek ve dijital çalışmaları sunmak için kullanılmalıdır. Bu başlık altında aktarılanlar, Satıcı Üye mağazasında yer verilen bannerlar, afişler veya diğer platformlarda veya hizmetlerde reklam verme durumlarını kapsamamaktadır.

Kanunu/Yasayı ihlal etme. Girişimci Öğretmen’i hileli, yasadışı veya fikri mülkiyet haklarını, gizliliği veya başka birinin diğer haklarını ihlal eden çalışma veya içerik yayınlamak gibi yasadışı veba yetkisiz amaçlar için kullanmayın. Yalnızca yayınlama hakkına sahip olduğunuz içeriği bireysel mağazanızda yayınlamak sizin sorumluluğunuzdadır.

Başkalarının gizlilik haklarına saygı gösterin. Kişisel veya özel bilgileri, başka birinin iznini almadan benzer içerikler yayınlamayın. Diğer platformlarda kullanmak üzere üyelerimizin kişisel bilgilerini toplamak için Girişimci Öğretmen’i kullanmayın. Başka bir üye ile aranızdaki bir Girişimci Öğretmen işlemi hakkında iletişim kurmaktan başka herhangi bir amaçla kişisel bilgileri kullanmayın ve/veya paylaşmayın.

Platform kullanıcılarımıza müdahale etmeyin. Kullanıcılarımızın birinin hesabına veya bilgisayarına erişmeye çalışmayın. Herhangi bir bilgisayar sistemine, yazılıma veya donanıma müdahale etmek, tahrip etmek, bilgi almak veya başka bir şekilde saldırmak için virüs, kötü amaçlı yazılım, veya başka kod ve programlar içeren herhangi bir içerik yayımlamayın ve uygulamayın.

Platform hizmetlerimize müdahale etmeyin. Bilgisayar sistemimize yetkisiz erişim sağlama veya kaliteyi düşüren, performansınızı bozan veya hizmetlerimizin işlevini bozan ve sekteye uğratan herhangi bir faaliyette bulunmaya çalışmayın. Servisimizden çeşitli veriler indirmek için çeşitli tarayıcılar gibi otomatik yöntemler kullanmayın.

Kısaca, bir Girişimci Öğretmen üyesi olarak, lütfen saygılı ol, doğruyu söyle, yasaları takip et ve sağduyuyu kullan.

Girişimci Öğretmen Satıcı Üye Kuralları

 

Genel kurallarımıza ek olarak Girişimci Öğretmen platformumuzda Satıcı Üye olan kişiler dijital çalışma paylaşma ve satış işlemi yapma kapsamında aşağıdaki kurallar geçerlidir:

İyi bir platform üyesi ol. Bu Satıcı Kurallarına ek olarak, Genel Platform Kurallarımıza uymanız son derece önemlidir.

İçerik Yönergemize uymayı ihmal etmeyin. Girişimci Öğretmen, öğretmenlerin eğitim materyallerini ve çeşitli çalışmaların paylaşıldığı, satın alındığı ve satıldığı bir pazar yeridir. Bu kurallar, İçerik Yönergemizde yer alan kurallar, platformumuzda yer almasını desteklediğimiz dijital çalışma türleri hakkında bilgi vermektedir. İçerik Yönergesinde belirtilen çalışma çeşitleri dışında herhangi bir dijital çalışma yüklemeyin.

Fiyatlarınızı hak ettiği değeri verin. Mağazanıza yüklediğiniz dijital çalışmalarınızı fiyatlandırmak tamamen size bağlı. Girişimci Öğretmen platformunda sunmak istediğiniz bir içeriği fiyatlandırırken, bir minimum fiyat sınırımız bulunmaktadır. İlgili minimum fiyat sınırlandırması altında dijital çalışmanıza bir fiyat değeri vermeniz mümkün değildir. ‘’Dijital Çalışma Yükleme Sayfasında’’ listelenen minimum fiyat değeri zaman zaman değişebilir. Mağazanıza yüklediğiniz dijital çalışmanıza verdiğiniz fiyat değeri karşılığında, ilgili dijital çalışmanın ‘’Ürün Sayfasında’’ tanıttığınız bütün dosyaları ve ekleri sunmak durumundasınız. Aynı zamanda üyelerimizin eksik olan ek dosyalara erişim sağlaması için ek ücret talep edemezsiniz. Ücretsiz veya başka bir platformda sunulan bir dijital çalışma için Girişimci Öğretmen’den daha fazla ücret talep edemezsiniz.

Doğru ve dürüst olun. Girişimci Öğretmen platformu, tamamen karşılıklı güven üzerine kuruludur. Platformdaki bireysel mağazanda sadece kendi üretmiş olduğun veya tasarladığın dijital çalışmaları satışa sunmaya hakkın vardır. Mağazanda bulunan dijital çalışmaların eksiksiz ve doğru olduğundan emi olun. Çalışmanızın veya içeriğinin neleri kapsadığı konusunda yanıltıcı olmayın. Dijital çalışmalarınızda var olan başlıkların, açıklamaların ve diğer konuların doğru, net, hatasız ve teknik sorun içeremediğinden emin olmak ve bunu sağlamak tamamen sizin sorululuğunuzdadır.

Erişebilirliği koruyun ve teknik sorunları düzeltin. Hizmetlerimiz aracılığı ile satışa sunduğunuz dijital çalışmaları, satışını gerçekleştirdiğiniz anda üyelerimize kesintisiz erişim sağlamalarını kabul etmiş olursunuz. Platformumuza dijital çalışma dosyası her zaman eksiksiz, tam erişilebilinir ve çalışır durumda olmalıdır.

Platformda bulunan üyelerin fikri mülkiyet haklarına saygı duyun. Girişimci Öğretmen platformunda var olan mağazanıza yüklediğiniz dijital çalışmalarınız, yalnızca sizin kullanım haklarına sahip olduğunuz (telif hakkı, ticari marka ve diğer haklar) veya ticari olarak kullanma hakkına sahip olduğunuz materyalleri içermelidir. Platformumuza bir dijital çalışma yüklediğinizde, Alıcı Üyelerimizin Girişimci Öğretmen hizmetleri aracılığı ile ulaştığı dijital çalışmanız kapsamında dahil olan bütün içerik ve ekleri kullanabileceklerini garanti etmiş ve hak tanımış olursunuz. Girişimci Öğretmen platformu aracılığı ile indirilen herhangi bir dijital çalışmada, Alıcı Üyeler, ilgili çalışmanız için herhangi bir ek ücret (buna ilgili dijital çalışmanın telif hakkı, ticari marka, veya gizlilik hakllı da dahil) ödemekle yükümlü olmayacaktır. Girişimci Öğretmen, 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca bir politika kabul etmiştir. Platformumuzda var olan ve bize ulaşan herhangi bir kanun ihlali durumunda, ilgili bildirimde tanımlanan dijital çalışmaları kaldıracağız ve bunu tekrarlayan Satıcı Üyelerimizin hesaplarını kapatacağız.

Kullanıcıları Alternatif satış kanallarına yönlendirmeyin. Girişimci Öğretmen platformu, başka bir web sitesine veya işletmeye trafik çekmenin bir yolu olarak kullanılmamalıdır.Platformumuza yüklediğiniz dijital çalışmalarınızı başka bir çevrimiçi pazar yerine yükleyerek çeşitli bağlantılar oluşturamazsınız.

Geri bildirim kurallarımızı takip edin. Kurallara buradan ulaşabilirsiniz. Geri bildirim sistemimizin bütünlüğünü ve akışını bozan herhangi bir eylemde bulunmayın. Platformumuz aracılığı ile edindiğiniz dijital çalışmalar ile ilgili yaptığınız geri bildirimlerin doğru, güvenilir ve dürüstçe olması önemlidir.

Girişimci Öğretmen Uygunsuz İçerik Politikası

 

Girişimci Öğretmen, ülkemizde eğitim öğretim görmekte olan öğrencilerin en iyi çalışmalara ulaşmasını ve uygulamasını hedefleyen bir eğitimci topluluğuna ev sahipliği yapmaktadır. Platformumuza üye olan öğretmenlerin geçmiş deneyimleri, tecrübeleri ve bakış açılarındaki çeşitliliğinin, toplumumuzu ve özellikle Girişimci Öğretmen platformunu özel kılan önemli unsurlardan biri olduğuna inanıyoruz.

Girişimci Öğretmen platformundan edinilen herhangi bir dijital çalışma içeriğinin, bütün eğitimciler ve öğrencilerin saygı duyduğu ve güvende hissettiği bir formatta olması gerekmektedir. Bazen iyi niyetle yapılsa bile, Girişimci Öğretmen platformuna yüklenmek için tamamen tamamlanmamış bir takım dijital çalışma türleri vardır.

Platforma yüklemeyi düşündüğünüz dijital çalışmanızda:

. Travmatik anıları açığa çıkaracak mesajlar

. Başkalarının yaşam deneyimlerini veya inançlarını eleştiren, saygısızlık eden, ayırt eden çeşitli mesajlar

. Pornografik veya müstehcen görüntüler, ifadeler

. Siyası gönderimler içeren mesajların gönderimleri bulunmamalıdır.

Yukarıdaki sınırlandırmaları barındırmayan bir dijital çalışmanın dikkatimizi çekmesi durumunda, içeriği gözden geçirir ve kaldırılması gerektiği durumda kaldırırız. Bu kuralların birden fazlası ihlal edilmesi durumunda, ilgili kişinin mağazasını kapatabiliriz.

Dijital çalışmanızın kurallarımıza uygun olduğundan emin değil misiniz? Dijital alışmanızı mağazanıza yüklemeden önce kendinize bu üç soruyu sormanızı öneririz.

Kendinize sormanız gereken 3 soru.

1- Bu çalışmanın, benimle aynı kökenden gelmeyen öğrenciler üzerinde ne etkisi olabilir? Örneğin, kültürel, dini, ırksal veya etnik farklılıklara dayanan farklı bakış açıları var mı?

2- Ülkemizde bu çalışmanın içeriği tarafından endişe duyacak bir kesim veya topluluk var mı? Örneğin, travmatik bir tarihsel veya güncel bir olayı ele alıyorsanız, o olayı yaşayan veya o olay ile birlikte yaşayan bir aile ferdi tarafından nasıl algılanabilinir?

3- İçerik, eğitsel bir değer sağlıyor mu? Ve uygun sınıf düzeyleri için tasarlanıp düzenlendi mi? Örneğin, lise öğrencilerine yönelik hazırlanmış olan üreme organları temalı içeriğin, dersin olması gerektiği gibi, uygun bir parçasını oluşturması için ilgili sınıf düzeyine uygun anatomik çizimleri eklemek gerekmektedir.

Girişimci Öğretmen’i ziyaret ederken hangi tarayıcıyı kullanmalıyım?

 

Google Chrome, MozillaFirefox, Apple Safari, Microsoft Edge ve Microsoft Explorer gibi yaygın olarak kullanılan çoğu tarayıcıyı destekliyoruz. IE11’den eski olan İnternet Explorer sürümleri, Girişimci Öğretmen web sitesinin olması gerektiği gibi çalışmamasına neden olabileceğini lütfen unutmayın. Her zaman tarayıcınızı güncel tutmanızı öneririz.

Girişimci Öğretmen web sitesini en verimli şekilde kullanabilmek için çerezleri ve JavaScript’i etkinleştirmelisiniz.

Yeni bir tarayıcı seçtiyseniz, Google Chrome’u öneririz. Bir tablet veya akıllı telefon kullanıyorsanız, web sistemizde yer alan dijital çalışmaların tümünü işlevsel kılmak için ek yazılım yükleme işlemini gerçekleştirmeniz gerektiğini lütfen unutmayınız.

Tarayıcımda çerezleri ve Javascript’i nasıl etkinleştiririm?

 

Girişimci Öğretmen’de bir çok özelliğin düzgün çalışması için çerezlere ve Javascript’e ihtiyaç vardır. Çoğu zaman tarayıcılar, bunları otomatik olarak etkinleştirir. Ancak herhangi bir etkinleştirme durumu olmaması durumunda, sitede bir mesaj görüntüleriz.

Tarayıcınızın JavaScript’i etkin olup olmadığını görmek ve incelemek içi burayı ziyaret edebilirsiniz. Eğer etkinlik durumu söz konusu değilse, aynı sayfa size tarayıcınızda JavaScript’i nasıl etkinleştirebileceğiniz ile ilgili talimatlar verecektir.

Bir dosyayı indiremezsem ne olur?

 

Çoğu zaman, site içerisinde gerçekleşen indirme işlemleri ile ilgili bir takım sorunlar doğduğunda, bu genelde geçicidir. Bu tamamen güvenilir olmayan ağ bağlantısı ve indirme işleminizi kesintiye uğratan tarayıcı bağlantısı ile ilgilidir. Ağ bağlantısı ile ilgili bir mesaj görürseniz, tarayıcınızı yenilemeniz ve aynı indirme işlemini bir kaç dakika içerisinde tekrar denemeniz gerekir. Sorun genellikle kendi kendine çözülmektedir.

Bir okul bilgisayarından Girişimci Öğretmen web sitesine giriş yapıp Ücretli/ücretsiz olan bir dijital çalışmayı indirmeye çalışıyorsanız, lütfen bazı okulların çeşitli internet sitelerinden indirme işlemlerini kısıtladığını unutmayın. Bu durumda, dosyanısı kişisel bilgisayarınızda indirip, bir USB’ye aktarmanız veya kendinize ilgili dijital dökümanı içeren bir e-posta atmanız gerekmektedir.

İndirme bağlantısına sağ tıklayıp, hedef (PC) veya bağlantıyı (MAC) masaüstünüze kaydetmeyi de deneyebilirsiniz. İndirme işleminde hala sorun yaşıyorsanız, yardım için bizimle iletişime geçin.

Ya dosyayı açamazsam?

 

Açmak istediğiniz dosyanın bilgisayarınıza indirildiğinden emin olun. Büyük boyutlu dosyaların indirilme süresi, dosyanın boyutuna ve internet bağlantınızın hızına bağlı ve indirme süresine göre değişkendir. Özellikle birden fazla dosyanın sıkıştırıldığı ZİP dosyalarında indirme süresi artmaktadır.

Ayrıca, bir okul bilgisayarı kullanıyorsanız, bazı okulların indirme kısıtlamalarının olduğunu hatırlamakta fayda var. Okulda indirdiğiniz bir dosya açarken sorun yaşıyorsanız, ağ yöneticisine başvurmanız veya ilgili dosyayı kişisel bilgisayarınızdan indirip açmanız gerekir.

Dosyanızın indirme işlemi tamamlandıktan sonra, hala açılmıyorsa, izlemeniz gereken adımlar bilgisayarınızın türüne ve yazılımdaki dosya türüne göre değişkendir. Satın aldığınız ürünün, ürün sayfasını inceleyin ve kontrol edin.

Yukarıdaki önerileri test edip denediyseniz ve yine de dosyayı açamıyorsanız, lütfen Girişimci Öğretmen ile iletişime geçiniz. Sorunu gidermek için size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Dosyamın çıktısı düzgün alınmıyorsa ne olur?

 

Öncelikle, çıktı almada sorun yaşıyorsanız, öncelikle çıktısını almak istediğiniz dosya türünü belirleyin. Eğer dosya bir ZİP dosyası ise, birden fazla dosyanın sıkıştırılması söz konusudur. Bu durumda önce ZİP dosyasını açmalı ve içeride var olan her bir dosyayı ayrı ayrı açıp, çıktınızı öyle almanız gerekmektedir.

Dosyanız eğer bir PDF dosyası ise (özellikle çok sayıda grafik içeren bir PDF dosyası ise) bilgisayarınızın ekranında çok iyi bir şekilde görüntülenecektir. Ancak dosyayı çıktı olarak aldığınızda, doğru bir şekilde yazdırılmayabilir. Bu durumda, lütfen AdobeAcrobat Reader programının en son sürümünü bilgisayarınıza yüklediğinizden emin olun.

Uygulamayı bilgisayarınıza yükledikten sonra;

AdobeAcrobat Reader programı ile PDF dosyasını açın

• ‘’Yazdır’’ opsiyonunu tıklayın

• ‘’Yazdır’’ opsiyonunu tıklayın

• ‘’İleri’’ opsiyonuna tıklayın

• ‘’İleri’’ opsiyonuna tıklayın

PDF’im neden bulanık?

 

Bilgisayarınıza indirdiğiniz PDF dosyasını açtığınızda bir takım görüntüler eksik mi yoksa resimlerin olması gerektiği yerde siyah çizgiler mi görüyorsunuz?

Her iki durumda da, muhtemel iki sorun olabilir;

PDF’inizi görüntülemek için AdobeAcrobatReader’ın son sürümünü kullanmıyorsunuz. Son sürümü bilgisayarınıza yüklemek için Adobe’nın sitesinden programı ücretsiz olarak indirebilirsiniz (hem MAC hemde PC için mevcuttur). Reader’ı indirip yükledikten sonra PDF’i tekrar açın.

Bir MAC cihazı kullanıyor olabilirsiniz. MAC cihazlarında varsayılan PDF görüntüleyicisi AdobeAcrobat Reader programı değildir. Cihazın kurulumundan itibaren içerisinde var olan ‘’Önizleme’’ programıdır. Bu program, PDF dosyalarınızı tam verimle yansıtmayabilir. Eğer MAC cihazınız, PDF dosyanızı Önizleme programı ie açıyorsa, AdobeAcrobat Reader programı ile açmak için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterlidir;

. AdobeAcrobat Reader programının en son sürümünü yüklediğinizden emin olun

. Açmak istediğiniz PDF dosyasını seçin

. Ekranın sol üst bölümünde ‘’Dosya’’ seçeceğine tıklayın

. ‘’Birlikte Aç’’ opsiyonunu seçin

. ‘’AdobeAcrobat Reader’’ seçeceğini seçin.

AdobeAcrobat Reader programını bilgisayarınıza yükledikten sonra, PDF dosyalarını açmak için bu programı varsayılan program yapmanız size zaman kazandıracaktır. Böylelikle, istediğiniz PDF dosyasını görüntülemek için her defasında ‘’Birlikte Aç’’ işlemini tekrarlamanız gerek kalmayacaktır. PC ve MAC cihazlarında PDF dosyalarını görüntülemek için bir çok program vardır. Ancak AdobeAcrobat Reader aralarındaki en uyumlu olan programdır.

MAC’teAdobe Reader programı ile nasıl PDF dökümanı açarım?

 

MAC bilgisayarınızda ki varsayılan PDF uygulaması ‘’Ön izleme’’ olarak adlandırılmaktadır. Bu program her zaman yüksek çözünürlükteki PDF dokümanlarını görüntüleme konusunda iyi değildir. Bu durumda size PDF dokümanlarınızı sorunsuz açmak için AdobeAcrobat Reader programını kullanmanızı öneririz.

Dikkat etmeniz gereken ilk noktalardan biri; Açmak istediğiniz PDF dokümanın üzerine çift tıklayarak açmamanızdır. Bunu yaparsanız, dosya ‘’Ön izleme’’ programında açılır. Bunun yerine bir önceki sorumuzda belirttiğimiz gibi ‘’Birlikte Aç’’ opsiyonundan AdobeAcrobat Reader programını seçin. Bu program, PDF’leri görüntüleme ve yazdırma konusunda daha iyi çalışmaktadır.

PDF dokümanlarınızı açarken, AdobeAcrobat Reader programını varsayılan programınız olarak seçmek isteyebilirisiniz. Bunun için bilgisayarınızda AdobeAcrobat Reader programının son sürümü yüklü olduğundan emin olun.

Girişimci Öğretmen web sitesinde hala sorunlar yaşıyorum. Bunun nedeni ne olabilir?

 

Bazen bazı işler düzgün gitmeyebilir! Aşağıda size olası teknik sorunlardan kaynaklanan bazı sorunları ve çözümlerini yazdık.

1. Girişimci Öğretmen, akıllı telefonlar ve tabletlerde kullanım için henüz optimize edilmemiştir. Bir tablette web siteye göz atmak, satın alma işlemi yapmak, veya dijital çalışmanızı yükleme işlemini gerçekleştirmeye çalışıyorsanız, işlemler tam beklediğiniz gibi ilerleyemeyebilir. Bu nedenle bir masaüstü ve/veya dizüstü bilgisayar kullanmanızı öneririz.

2. Tarayıcınız güncel olmayabilir. Seçtiğiniz ve kullandığınız tarayıcınızın en son sürümünü yüklemeniz her zaman size fayda sağlayacaktır. Eğer bu işlemi gerçekleştirmenize rağmen, Girişimci Öğretmen web sitesinde hala sorunlar yaşıyorsanız, farklı bir tarayıcıdan giriş yapmayı deneyin. Girişimci Öğretmen web sitesi, Safari, Chrome ve İnternet Explorer’ıdesteklemekedir.

3. Tarayıcınızda Javascript ve çerezler etkin mi? Girişimci Öğretmen’deki bir çok özelliklerin düzgün bir şekilde çalışması için bunların etkin olması gerekmektedir.

4. Sorunu gidermenize yardımcı olacak bir SSS (Sıkça Sorulan Sorular) başlığı var mı? SSS kategorileri için lütfen bu sayfanın saol bölümüne göz atın.

Eğer hala sorun yaşıyorsanız, lütfen bize ulaşın. Girişimci Öğretmen’de mümkün olan en iyi deneyimi kazanmanız için çalışıyoruz.

SSS’de ihtiyacım olan cevabı/çözümü bulamıyorum. Ne yapmalıyım?

 

Girişimci Öğretmen’e ulaşmak için sitededeki herhangi bir sayfada Bize Ulaşın seçeceğini tıklayın. Taleplerinizi karşılamak için e-posta yolu ile çalışıyoruz. Sorunu daha hızlı ve etkin bir şekilde çözmemiz için lütfen girdiğiniz talepte sorun ile ilgili mümkün mertebe fazla ayrıntı sunun. Böylelikle size en etkin şekilde yardımcı olabiliriz.

Şu anda herhangi bir çağrı merkezi hizmetimiz yoktur.

ZİP dosyası nedir?

 

Bir ZİP dosyası, içerisinde birden fala dosyanın sıkıştırıldığı bir dosya tipidir. Çok sayıda dosyayı aktarmanıza ve daha az dosya boyutu kaplamanıza neden olmaktadır. ZİP dosyaları genellikle Girişimci Öğretmen web sitesinde, toplu çalışma satışlarında işe yaramaktadır. Öğretmenler, tek bir kazanım ile ilgili tek bir dijital çalışma dökümanını ücretli/ücretiz sunmak yerine, bir ünite ile ilgili bir çok kazanımı ayrı ayrı kapsayan çoklu çalışmalar oluşturuyor ve bunları bir ZİP dosyası halinde ücretli/ücretiz paylaşıma sunuyor. Bu noktada toplu paket paylaşımlarında ZİP dosyasını kullanmak her zaman bir avantaj sağlamaktadır.

Hem Windows hem de MAC, ek yazılım gerektirmeden ZİP dosyalarını açabilmektedir. Phone ve İPad cihazları için bir uygulamaya ihtiyacınız olacaktır.

Bilgisayarınız eğer Microsoft Windows ise:

1. Açılmamış ZİP klasörünü tıklayın

2. Açılan menüden ‘’Tümünü Ayıkla’’ seçeceğini seçin

3. ZİP dosyası içerisindeki dosyaları kayıt etmek istediğiniz yeri seçin (örneğin, ‘’Belgelerim’’ öğesini seçebilirsiniz).

4. ‘’Ayıkla’’ seçeceğini tıklayın

Eğer Google Chrome tarayıcısından bir ZİP dosyası indirdiyseniz, açmak için aşağıdaki yolları izleyiniz:

 

1. İlgili dosya indikten sonra, Google Chrome tarayıcısının altında bulunan indirme çubuğunda yer alan dosyaya çift tıklayın

2. Sayfanın üst bölümünde ‘’Tümünü Ayıkla’’ butonuna tıklayın

3. Bu işlemden sonra, ZİP dosyası içerisinde var olan dosyalar ayıklanacaktır.

Eğer bir MAC cihazınız var ise;

 

Açılmamış ZİP dosyasına çift tıklayın. Eğer bu işlem işe yaramazsa, kontrol tuşunu basılı tutun ve ilgili ZİP dosyasının simgesine tıklayın. ‘’Birlikte Aç’’ seçeceğini seçin ve ardından ‘’Arşiv Yardımcı Programı’’ seçeceğini seçin. Yardımcı program ZİP dosyasını ayıklar ve ilgili dosyaları ‘’İndirilenler’’ klasöründe ayrı ayrı bulabilirsiniz.

Bilgisayar yerine İPhone ve/veya İPad gibi bir mobil IOS cihazı kullanıyorsam ne olur?

 

Bir Phone ve/veya İPad cihazı kullanıyorsanız, ZİP dosyalarını açmak için bir yardımcı uygulamaya ihtiyacınız olacaktır. AppStore’da en güvenilir ve en popüler olan ücretsiz uygulama, İZip’tir.

Uygulamayı yükledikten sonra, Giriş yapın ve ‘’Satın Alma İşlemlerim’’ sayfasına gidin. Sıkıştırılan dosyanın (bu durumda indirmiş olduğunuz ZİP dosyası) yanındaki ‘’Hemen İndir’’ seçeceğine tıklayın. İndirme işlemi tamamlandığında, Dosyayı nasıl Açacağınızı seçebileceğiniz bir sayfaya yönlendirileceksiniz.

1. ‘’İZip’te aç’’ seçeceğine tıklayın.

2. Bu işlem sizi doğrudan İZip programına yönlendirecek. İlgili ZİP dosyasını ayıklamak için ‘’Tamam’’ seçeceğine tıklayın.

3. İlgili klasörün üstüne tıklayın

4. İlgili klasörün üstüne tıklayın

Yukarıdaki adımlar uyguladım ancak hala bir ZİP dosyası açarken sorun yaşıyorum. Ne yapmalıyım?

 

Size Windows ve MAC işletim sistemlerinin her ikisine de uygun olarak çalışan 2 web siteden bahsedebiliriz.

wobzip.org

unzip-online.com

Bir ZİP dosyası ile ilgili hata mesajları alıyorum. Ne yapmalıyım?

 

Windows işletim sisteminde var olan yaygın hata uyarıları aşağıdaki gibidir:

‘’Yol Çok Uzun’’ - ilgili dosyanın kayıt edildiği ortam için dosya adı çok uzun olmuştur. Bunun nedeni muhtemelen ZİP’te uyarlanmış klasörlerin olmasıdır. Sisteminizde var olan spesifik klasörler yerine ilgili ZİP dosyasını masaüstünüzdeki bir klasöre taşımayı deneyin. Sorun giderildikten sonra ilgili klasörü dilediğiniz yere tekrar taşıyabilirsiniz.

’Hedef Dosya Yaratılamadı’’ - ZİP dosyası korumalı bir alanda var olduğu zaman bu mesaj oluşabilmektedir. İlgili ZİP dosyasını ayıklamadan önce, ‘’İndirme’’ veya ‘’Belgeler’’ gibi kullanıcı profil klasörlerinden birine taşımayı deneyin. Bu işe yaramazsa, ZİP dosyası bozulmuş olabilir veya Window’un açamayacağı kadar güçlü bir sıkıştırma özelliğine sahip olabilir.

Farklı bir uyarı mesajı alırsanız, lütfen bizimle iletişime geçin veya yukarıdaki ücretsiz web sitelerinden birini deneyin.

Mac OSX işletim sisteminde var olan yaygın hata uyarıları aşağıdaki gibidir:

‘’İşlemin yapılmasına izin vermiyor’’ veya ‘’Böyle bir dosya veya dizin yok’’ - Bunlar genellikle ilgili ZİP dosyasının bozuk veya başka bir şekilde erişilemez olduğu anlamına gelmektedir. Bu tür mesajlar nasir gelen ve biraz genel uyarı mesajlarıdır. Sorunu çözemiyorsanız, bizimle iletişime geçin veya yukarıda listelenen ücretsiz web sitelerinden birini deneyin.

PDF dosyası nedir?

 

Bir PDF dosyası, yaygın olarak kullanılan bir grafik dosya biçimidir. Girişimci Öğretmen platformundaki bir çok dijital çalışma PDF formatındadır. Görüntülemek istediğiniz PDF dosyalarını en iyi şekilde görüntülemek için Adobe web sitesinden ücretsiz olarak indirebileceğiniz AdobeAcrobat Reader programını kullanabilirsiniz.

İlgili programı bilgisayarınıza kurmuş olsanız bile, çoğu durumda Girişimci Öğretmen platformundan indirdiğiniz PDF dökümanlarını düzenleyemeyeceğinizi lütfen unutmayınız. Bazı PDF dökümanları satıcı üye tarafından düzenlenebilinir olarak paylaşılıyor. Bu durumda, ilgili dökümana metin kutuları ekleyebilirsiniz. Ancak çoğu zaman düzeni veya arka planı değiştiremezsiniz.

PDF dökümanları ile ilgili sorularınız varsa, lütfen bize ulaşın.

SSS’de ihtiyacım olan cevabı/çözümü bulamıyorum. Ne yapmalıyım?

 

Girişimci Öğretmen’e ulaşmak için sitededeki herhangi bir sayfada Bize Ulaşın seçeceğini tıklayın. Taleplerinizi karşılamak için e-posta yolu ile çalışıyoruz. Sorunu daha hızlı ve etkin bir şekilde çözmemiz için lütfen girdiğiniz talepte sorun ile ilgili mümkün mertebe fazla ayrıntı sunun. Böylelikle size en etkin şekilde yardımcı olabiliriz.

Şu anda herhangi bir çağrı merkezi hizmetimiz yoktur.

Girişimci Öğretmen’de nasıl satış yapabilirim?

 

Girişimci Öğretmen’e hoşgeldiniz!

Sitemizin Sıkça Sorulan Sorular bölümünde, Girişimci Öğretmen hakkında bir çok şeyi öğrenebilir ve platformda satışların nasıl gerçekleştiği ile ilgili bir çok yararlı bilgiye erişebilirsiniz. Bir Satıcı Üye olarak, aynı zamanda Girişimci Öğretmen Akademi’de bu yolculuğunuzda size yardımcı olacak pek çok ipucu ve püf noktası bulabilirsiniz.

Şimdi kısaca, Girişimci Öğretmen platformunda satış işlemlerinin nasıl işlediği ile ilgili biraz konuşalım.

Genel Bakış

 

Girişimci Öğretmen, Türkiye’deki bütün özgün eğitimciler tarafından oluşturulan içeriklerin pazar yeridir. Bu dijital çalışmalar, sınıf dekoru, gelişim, küçük resim ve tasarım ikonları, yazı tipi ve diğer tasarımlar gibi içerikler oluşturmak için ihtiyaç duyduğunuz materyalleri kapsamaktadır. Bir satıcı üyeliğe yükseldikten sonra, bireysel mağazanıza üretmiş olduğunu dijital çalışmalarınızı yükleyebilirsiniz. kendi dijital çalışmalarınız ile ilgili fiyatları belirleyebilir, satış yapabilir ve mağazanızı tanıtıp pazarlamak için çeşitli yollar keşif edebilirsiniz. Bu yolculuğunuzda, Girişimci Öğretmen olarak biz, sizinle birlikte satışların gerçekleşmesi ve sağladığımız müşteri desteği ile yardımcı olacağız.

Mağazanızın Kurulumu

 

Platformumuzda, oluşturmuş olduğunuz üyeliğimizi Satıcı Üyeliğine yükselttiğinizde, platform içeriside kendinize ait bir mağazanız ve mağazanıza ait bir URL adresi olacaktır. Mağazanıza bir profil fotoğrafı vay logo yükleyerek, ziyaretçilerinize kendiniz ve eğitim deneyiminiz hakkında bilgi vererek, bir mağaza kapak fotoğrafı (banner) yükleyerek vb. Kişiselleştirebilirsiniz. Mağazanıza, oluşturmuş olduğunuz dijital çalışmalarınızı yükledikten sonra, istediğiniz zaman bunları düzenleyebilir, başlıklarınızı ve açıklamaları değiştirebilir, fiyatlarınızı güncelleyebilir ve mevcut çalışmalarınızı, revize edilmiş formatları ile değiştirebilirsiniz.

Size nasıl ödeme yapıyoruz?

 

Girişimci Öğretmen platformundan edindiğiniz bütün kazancınızı, ödeme işlemcilerimiz aracılığı ile her çarşamba düzenli olarak hesabınıza aktarıyoruz. Satış ve edindiğiniz kazançlarınızı Satış Panelinden ve Satış Detayları Raporundan güncel olarak takip edebilirsiniz.

Girişimci Öğretmen Satıcı Kuralları nedir?

 

Genel Kurallarımıza ek olarak, bu kurallar, Girişimci Öretmen platformunda dijital çalışma paylaşımında ve satışında bulunduğunuzda geçerlilik göstermektedir:

İyi bir platform üyesi ol. Bu satıcı Kurallarına ek olarak, Genel platform kurallarımıza yamanız önem taşımaktadır.

İçerik Yönergemize uymayı ihmal etmeyin. Girişimci Öğretmen, öğretmenlerin eğitim materyallerini ve çeşitli çalışmaların paylaşıldığı, satın alındığı ve satıldığı bir pazar yeridir. Bu kurallar, İçerik Yönergemizde yer alan kurallar, platformumuzda yer almasını desteklediğimiz dijital çalışma türleri hakkında bilgi vermektedir. İçerik Yönergesinde belirtilen çalışma çeşitleri dışında herhangi bir dijital çalışma yüklemeyin.

Fiyatlarınızı hak ettiği değeri verin. Mağazanıza yüklediğiniz dijital çalışmalarınızı fiyatlandırmak tamamen size bağlı. Girişimci Öğretmen platformunda sunmak istediğiniz bir içeriği fiyatlandırırken, bir minimum fiyat sınırımız bulunmaktadır. İlgili minimum fiyat sınırlandırması altında dijital çalışmanıza bir fiyat değeri vermeniz mümkün değildir. ‘’Dijital Çalışma Yükleme Sayfasında’’ listelenen minimum fiyat değeri zaman zaman değişebilir. Mağazanıza yüklediğiniz dijital çalışmanıza verdiğiniz fiyat değeri karşılığında, ilgili dijital çalışmanın ‘’Ürün Sayfasında’’ tanıttığınız bütün dosyaları ve ekleri sunmak durumundasınız. Aynı zamanda üyelerimizin eksik olan ek dosyalara erişim sağlaması için ek ücret talep edemezsiniz. Ücretsiz veya başka bir platformda sunulan bir dijital çalışma için Girişimci Öğretmen’den daha fazla ücret talep edemezsiniz.

Doğru ve dürüst olun. Girişimci Öğretmen platformu, tamamen karşılıklı güven üzerine kuruludur. Platformdaki bireysel mağazanda sadece kendi üretmiş olduğun veya tasarladığın dijital çalışmaları satışa sunmaya hakkın vardır. Mağazanda bulunan dijital çalışmaların eksiksiz ve doğru olduğundan emi olun. Çalışmanızın veya içeriğinin neleri kapsadığı konusunda yanıltıcı olmayın. Dijital çalışmalarınızda var olan başlıkların, açıklamaların ve diğer konuların doğru, net, hatasız ve teknik sorun içeremediğinden emin olmak ve bunu sağlamak tamamen sizin sorululuğunuzdadır.

Erişebilirliği koruyun ve teknik sorunları düzeltin. Hizmetlerimiz aracılığı ile satışa sunduğunuz dijital çalışmaları, satışını gerçekleştirdiğiniz anda üyelerimize kesintisiz erişim sağlamalarını kabul etmiş olursunuz. Platformumuza dijital çalışma dosyası her zaman eksiksiz, tam erişilebilinir ve çalışır durumda olmalıdır.

Platformda bulunan üyelerin fikri mülkiyet haklarına saygı duyun. Girişimci Öğretmen platformunda var olan mağazanıza yüklediğiniz dijital çalışmalarınız, yalnızca sizin kullanım haklarına sahip olduğunuz (telif hakkı, ticari marka ve diğer haklar) veya ticari olarak kullanma hakkına sahip olduğunuz materyalleri içermelidir. Platformumuza bir dijital çalışma yüklediğinizde, Alıcı Üyelerimizin Girişimci Öğretmen hizmetleri aracılığı ile ulaştığı dijital çalışmanız kapsamında dahil olan bütün içerik ve ekleri kullanabileceklerini garanti etmiş ve hak tanımış olursunuz. Girişimci Öğretmen platformu aracılığı ile indirilen herhangi bir dijital çalışmada, Alıcı Üyeler, ilgili çalışmanız için herhangi bir ek ücret (buna ilgili dijital çalışmanın telif hakkı, ticari marka, veya gizlilik haklı da dahil) ödemekle yükümlü olmayacaktır. Girişimci Öğretmen, 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca bir politika kabul etmiştir. Platformumuzda var olan ve bize ulaşan herhangi bir kanun ihlali durumunda, ilgili bildirimde tanımlanan dijital çalışmaları kaldıracağız ve bunu tekrarlayan Satıcı Üyelerimizin hesaplarını kapatacağız.

Burada temel nokta o eseri sizin üretmiş olmanızdır. Eğer ki tescilini almak istiyorsanız http://www.telifhaklari.gov.tr/ adresinden başvuruda bulunarak ilgili ürünü kendinize tescil ettirebilirsiniz. Yasaların bize aktardığı şudur ki ; siz bir ürünün tescilini alsanız dahi bir diğer kişi kendisi ürettiğini ispatlarsa sizin aldığınız tescil düşmektedir. O nedenle en önemli nokta o eseri sizin üretip üretmediğinizdir. Çok kazanç getiren bir ürünün tescilini almak her zaman kurum olarak tavsiyemizdir. Ürünlerde dijital olduğundan son oluşturulma tarihi gibi göstergeler ile kolayca ürünü kimin ürettiği belirlenmektedir.

Kullanıcıları Alternatif satış kanallarına yönlendirmeyin. Girişimci Öğretmen platformu, başka bir web sitesine veya işletmeye trafik çekmenin bir yolu olarak kullanılmamalıdır. Platformumuza yüklediğiniz dijital çalışmalarınızı başka bir çevrimiçi pazar yerine yükleyerek çeşitli bağlantılar oluşturamazsınız.

Geri bildirim kurallarımızı takip edin. Kurallara buradan ulaşabilirsiniz. Geri bildirim sistemimizin bütünlüğünü ve akışını bozan herhangi bir eylemde bulunmayın. Platformumuz aracılığı ile edindiğiniz dijital çalışmalar ile ilgili yaptığınız geri bildirimlerin doğru, güvenilir ve dürüstçe olması önemlidir.

Girişimci Öğretmen platformunda ne tür dijital çalışmalar yayımlayabilirim?

 

. Çalışma Kağıtları

. Günlük Planlar

. Mesleki Gelişim

. Oyun ve Fiziki Etkinlikler

. Ölçme ve Değerlendirme

. Özel Gün ve Haftalar

. Powerpoint Sunumları

. Powerpoint Sunumları

. Yaprak Testler

Girişimci Öğretmen platformunda yer alması açısından uygun olmayan bazı şeyler vardır:

 

Hak ihlalinde bulunan çalışmalar. Kendinize ait olmayan dijital çalışmaları platform içerisinde yayımlamayın (yayımladığınız çalışmaların size ait olması gerekmektedir) Telif hakkı hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayın.

İlgili dijital çalışmaya erişim sağlamak için ek adımlar olmamalıdır. Platforma yüklediğiniz dijital dosyalar, Temel Üyeler için 200 MB ile sınırlandırılmıştır. Bu sınırımız aşılmadan, Alıcı Üyelerimiz için bütün dijital çalışmalar Girişimci Öğretmen platformundan doğrudan erişilebilinir ve indirilebilinir olmalıdır. Alıcı Üyeler, bir dijital çalışmayı satın almak için e-posta adreslerini veya diğer kişisel bilgilerini paylaşmamalıdır. Platformumuza üye olan Alıcı Üyelerimizi başka bir satış kanalına yönlendiren dijital çalışmalara ve diğer çevrimiçi alışverişlere veya e-ticaret sitelerine bağlantı veren kaynaklar yayınlamayın.

Platforma yüklenmiş olunan dijital çalışmaların başka bir satış kanalına yönlendirilmesi.

Diğer çevrimiçi satış kanallarına ve/veya e-ticaret sitelerine bağlantı veren çalışmalar yayınlamak yasaktır.

Hizmet ve eğitim ile alakalı olmayan ürünler/çalışmalar. Platformumuzun birinci amacı, eğitici çalışmaların yayılması, sınıf dekorunun eğitsel çalışmalar ile zenginleştirilmesi için oluşturulmuş çalışmalar hariç çalışmalar Girişimci Öğretmen platformunda paylaşıma sunulamaz.

Tekrar tekrar paylaşıma sunulan dijital çalışmalar. Bir dijital çalışmayı platformda bulunan başka bir mağaza sahibi üye ile işbirliği oluşturarak hazırladıysanız, ilgili çalışmanın hangi mağazada paylaşıma sunulacağının kararını vermeniz gerekmektedir. Bir çalışma, çeşitli işbirlikleri aracılığı ile hazırlananmış olsa bile, birden fazla Girişimci Öğretmen mağazasında yayımlanması yasaktır.

Uygunsuz içerik. Lütfen, Girişimci Öğretmen platformuna yüklediğiniz dijital çalışmaların içeriklerinin toplumsal ahlak kurallarına uygunluk gösterdiğinden emin olunuz. Bunu hakkında daha fazla bilgi için lütfen politikamızın tamamını inceleyin.

Eğer Girişimci Öğretmen platformunda yolunda gitmeyen herhangi bir şey olduğunu düşünüyorsanız, bize bildirin!