Girişimci Öğretmen Kullanım Koşulları Sözleşmesi

 

Kullanım Koşulları

 

Yürürlülük Tarihi: Şubat 2019 
Girişimci Öğretmen’e hoşgeldiniz! Girişimci Öğretmen ile olan ilişkiniz ve yasal haklarınız hakkında aşağıdaki hükümler geçerlidir. 
Bu Şartlar, girisimciogretmen.com adlı web sitemizi ziyaret etmeniz durumunda ve yine aynı sitenin barındırabileceği bağlantılı web sayfalarını, (varsa mobil uygulamamızı) ve sunabileceğimiz diğer hizmetlerimizi kapsamaktadır.
Bu şartların ziyaretçiler tarafından ihlal edilmesi durumunda ve ziyaretçi ile Girişimci Öğretmen arasında anlaşmazsızlık doğması durumunda, "Girişimci Öğretmen Kullanım Şartları" bildirgesinin 10.A maddesinde de aktarıldığı yönde işlemler yapılacaktır. Lütfen Kullanım şartları bildirgesinin ilgili maddesini özenle okuyunuz ve anladığınızdan emin olunuz.
Girişimci Öğretmen, eğitimcilerin ve içerik oluşturan kişilerin eğitim ve öğretim, sınıf dekorları, bu türden materyallerin oluşturulmasına yönelik etkinlik fikirlerinin keşif edilmesi, satın alınması, satılması ve paylaşılmasına yönelik oluşturulmuş olan açık bir pazar yeridir. 
Materyaller, dijital (elektronik) dosya olarak teslim edilmektedir.
Girişimci Öğretmen, platformda yer alan herhangi bir ürünü kaldırabilir, değiştirebilir, desteğini kesintiye uğratabilir, ve kullanılabilirliğini sınırlayabilir.
Platforma eklenen herhangi bir dijital ürün, ürün başlığı, ürün açıklaması, ve diğer bilgileri ile girilerek, bir "Ürün listesi" haline gelmektedir.
Hiçbir zaman Girişimci Öğretmen satıcı üyelerimizin ürününü sahiplenmez ve/veya satmaz. Bunu satıcılarımızın adına da asla yapmaz.
Hizmetlerimizi kullanabilen üye tiplerimiz, ziyaretçi (üye olmadan sitede gezen kişiler), üye (giriş bilgileri ile sitemize üye olan ve bir profili olan kişiler) ve satıcı üye (giriş bilgileri ile sitemize üye olan, bir profili ve satıcı mağazası olan üyeler) olmak üzere çeşitli versiyonlarda kategorize edilmektedir.
Girişimci Öğretmen’in hizmetlerinden yararlanan (bir önceki maddede açıklanmış olan) üye tiplerimiz, Girişimci Öğretmen’in "Gizlilik Politikası" "Kullanım Koşulları", "Telif Hakkı ve Ticari Marka Politikası" "Teslimat ve İade Koşulları" "Satıcı Ücretleri ve Ödeme Oranları Politikası" da dahil olmak üzere ilgili bildirgelerde ilan edilmiş şartları uygulamayı kabul etmiş olacaktır. 
 

1) Üyelik

 

Bu bölümde Girişimci Öğretmen topluluğumuza katılmaya kimlerin uygun olduğu, bir hesabın nasıl oluşturulacağı ve sunduğumuz hesap türleri hakkında bilgi verilmektedir. Hizmetlerimizin bir çok özelliğini kullanmanız için sitemize üye olarak kayıt olmanız gerekmektedir. Bazı temel üyeler, sitemizde materyal satışı yapmaya karar verdikleri an, satıcı üye konumuna yükselmek isterler. Böylelikle platformumuzda "Satıcı Üye’ olmuş olan kişiler, üretmiş oldukları dijital içerikleri yükleyip satışa sunmaktadırlar. Diğer üyelerimiz ise sadece, satıcı üyelerimiz tarafından oluşturulup platforma yüklenen dijital içeriklere göz atmak, satın almak, satın aldığı takdirde yorum yapmak, değerlendirmek ve indirme yapabilmektedir. Bazı üyelerimiz ise her iki üyeliği aktif olarak kullanmaktadır. Bu, ilgili üyenin hem platform için dijital içerik üretip satışa sunması hem de diğer satıcı üyelerin satışa sundukları dijital içerikleri satın aldıkları anlamına gelmektedir.

- A) Uygunluk

 

• Ziyaretçilerimizin, hizmetlerimizin bir çok yönünü kullanabilmesi için platformumuza üye olması gerekmektedir.

• Sadece 18 yaş ve üstü olan bireyler üye olmaya hak kazanmaktadır.

• Girişimci Öğretmen platformunda bir hesap oluşturarak, 18 yaş ve üstü olduğunuzu kabul etmiş olursunuz.

• Bir hesap oluşturduğunuzda, aktardığınız bilgilerin doğru ve kesin olması gerekmektedir. Sahte veya yanlış bilgi vermeyin, başkalarının bilgilerini kullanarak ve başkaların kişiliklerine bürünerek yaptığınız işlemler, kişilik hakkı ihlalidir.

• Yukarıdaki maddeyi ihlal etmeniz durumunda, yaşınızı, kimliğinizi tespit edebilir ve hesabınıza olan erişiminizi kapatabilir veya askıya alabiliriz.

• Okul, kuruluş, işletme veya başka bir kurumsanız, Girişimci Öğretmen hesabı ile ilişkilendirilmiş olan e- posta adresinin sahibi olan kişi bu sözleşmeye bağlıdır, kabul etmiştir ve tabi tutulmaktadır.

• Üyelik hesabınız çeşitli nedenlerden dolayı kapatılırsa, artık Girişimci Öğretmen topluluğunu üyesi olmaya uygun değilsinizdir.

- B) Kullanıcı Adı Á Şifre

 

• Girişimci Öğretmen platformuna üye olmak istediğinizde, hesabınız için bir kullanıcı adı seçmeniz istenecektir. Seçeceğiniz kullanıcı adınız özgün ve eşsiz olmanın yanısıra, uygunsuz, rahatsız edici veya başka birinin haklarını ihlal eden bir şey olmamasına dikkat edilmelidir.

• Aynı zamanda hesabınızı korumak için bir şifre seçmeniz gerekmektedir. Bu bilgi, hesabınıza erişim sağlamak için kullanılmaktadır.

• Giriş bilgilerinizi gizli tutmak sizin sorumluluğunuzdadır ve başkası tarafından yetkilendirilmiş olsanız bile, hesabınızda gerçekleşen her türlü işlemden siz sorumlu olursunuz.

• Hesabınızın yetkisi olmayan birisi tarafından kullanıldığını düşünüyorsanız, lütfen destek olabilmemiz için iletisim@girisimciogretmen.com.tr adresinden ekibimize başvurun.

- C) Üyelik Çeşitleri

 

•Alıcı Üyeler: Platformumuzda ("Alıcı" , "Alıcı Üyeliği") bulunan dijital dokümanları satın almak ve indirmek için hizmetlerimizi kullanmak üzere Girişimci Öğretmen’e bir Alıcı Üye olarak katılım sağlayabilirsiniz.

• Bir Alıcı Hesabının profilinde görüntülenen ad ve e-posta adresi kişiye aittir.

• Bir Alıcı olarak platformda yer alan ürünlerin satın alımlarını yapabilir ve ücretsiz ürün indirmeleri yapabilir, indirilen veya satın alınan ürünlere çeşitli geri bildirimler gönderebilir, sorular sorulabilir, yorumlar yapabilir veya takip istekleri atabilirsiniz.

•Satıcı Üyeler: Ürettiğiniz dijital dokümanları hizmetlerimiz aracılığı ile bir Satıcı ("Satıcı" , "Satıcı Üyeliği") olarak sunmanız ve satmanıza olanak tanıyan ek özelliklerin keyfini çıkarabilirsiniz.

• Satıcı Üyeler, kendi yazdıkları ve ürettikleri etkinlikleri Girişimci Öğretmen platformunda paylaşıma sunabilmektedir. Aynı zamanda bir Satıcı Üyelik hesabını 1’den fazla kişi birlikte işleten bireyleri kapsamaktadır.

• Girişimci Öğretmen, üye olan herkese dilediği zaman Satıcı Üyeliğine geçişi sağlama imkanı ve bunu değişikliğe uğratma imkanını vermektedir. (Satıcı Üyelik hakkında daha fazla bilgi almak için "Üyelik Ücretleri" bölümüne bakınız.)

• Satıcı Üyelikleri, Alıcı Üyeliklerinin tüm özelliklerine ek olarak dijital doküman yükleme ve satma, satış verilerine erişim sağlama, ürün pazarlama özelliklerine ve araçlarına erişim sağlama, ek bilgi ve iletişim özelliklerine erişim sağlamaktadır.

- D) Üyelik Ücretleri

 

•Satın Alma, vergiler ve ücretler: Bir satın alma işlemi sırasında, Alıcı Üyeler ödeme işlemi sırasında listelenen fiyat (Türk Lirası) kadar ücretlendirmeye tabidir.

• Gerçekleştirilen satış işlemlerinde Girişimci Öğretmen yalnızca aracı olması durumdan tahsil ettiği komisyon tutarı kadar fatura kesmekle ve vergi vermekle sorumludur. Bunun dışında doğan tüm vergi beyanlarından alıcı ve satıcılar sorumludur.

•Alıcılar: Girişimci Öğretmen platformunda bir Alıcı Üye olarak bulunmak ücretsizdir.

• Alıcı Üyeler, diledikleri zaman ücretsiz olarak Standart Satıcı Üyeliğine geçiş yapabilmektedirler.

•Satıcılar: Girişimci Öğretmen, birden çok Satıcı Üyeliği seçenekleri sunmaktadır. Her Satıcı Üyeliğinin farklı özellikleri ve ayrıcalıkları vardır. Aynı zamanda yine farklı ödeme oranları ve ücretleri vardır.

• "Ücretler" (1) her bir üyelik döneminden("Üyelik Ücretleri") alınan üyelik abonelik ücretlerini ve (2) satılan ürün başına ("İşlem Ücretleri") alınan ücretleri kapsamaktadır.

• "Ödeme Oranları", satılan her bir ürün için Satıcı Üyenin kazandığı liste fiyatının yüzdesi olarak tanımlanmaktadır.

• Ödeme Oranları satıcı üyelik seviyesine göre değişiklik göstermektedir.

• Satıcı Üyenin Ödeme Oranı, her satışta ürünün liste fiyatından aracı ödeme kuruluş tutarları çıkarıldıktan sonra hesaplanmaktadır. Bu oranlar ürünün KDV Dahil liste fiyatında her bir satışta 0,25 TL işlem ücreti ve kalan tutardan da %3,69 gönderi ücreti olarak hesaplanmaktadır. Ardından kalan tutarın standart satıcı üyelerde %55’i her Çarşamba günü içerisinde kayıtlı IBAN numarasına aracı ödeme kuruluş tarafından gönderilecektir.

• Kazançlar ve Ödemeler hakkında daha fazla bilgiye Bölüm 5’ten erişebilirsiniz.

• Üyelik Ücretinin geçerli olduğu herhangi bir üyelik için, üyelik iptal edilmedikçe, her bir dönem otomatik olarak yenilenecektir.

• Bizim takdirimize bağlı olarak sunduğumuz Üyelikler, her Üyelik için mevcut ayrıcalıklar ve özellikler, aynı zamanda Üyelikle ilgili Ücretler ve Ödeme Oranlarında herhangi bir zamanda değişiklik yapabiliriz.

• Ödeme Oranları ile ilgili herhangi bir ücret artışı veya değişikliği öncesinde, bu şartlara uygun olarak sistemimize kayıtlı olan ve bu değişiklikten etkilenecek olan bütün Üyelerimizin kayıtlı e-postala adreslerine bilgilendirme yapılacaktır.

• Ödeme Oranındaki değişiklikler, herhangi bir Satıcı Üyenin Üyelik Ücreti yenilenme tarihinden bağımsız olarak, değişiklik yapılan tarihten itibaren Satıcılara uygulanacaktır.

• Üyelik Ücretlerindeki herhangi bir artış, ancak yeni kullanım sözleşmesi yürürlülüğe girdikten sonra uygulanacaktır

• Satıcılar, Hizmetlerimizin kullanılması sonucunda ortaya çıkan her satış sonrası oluşan aracı ödeme kuruluş ücretlerini ve vergileri ödemekle yükümlüdürler.

- E) İletişim

 

• Bu şartlar, sizinle Girişimci Öğretmen arasında gerçekleşen bütün iletişiminizi ve ilişkinizi kapsamaktadır.

• Girişimci Öğretmen hizmetinin bir Üyesi olmak, siz ve Girişimci Öğretmen arasında herhangi bir ajans, istihdam veya ortaklık ilişkisi oluşturmaz.

• Girişimci Öğretmen herhangi bir Üye’nin işvereni değildir ve herhangi bir Üye için aracı değildir.

- F) Hesabın Kapatılması

 

•Girişimci Öğretmen Hesap Kapatma işlemi: Girişimci Öğretmen, bünyesinde yer almakta olan herhangi bir üyenin hesabını, herhangi bir zamanda bildirim göndererek veya bildirmeden, kapatabilir veya askıya alabiliriz.

• Hesabınızı bizimle iletişime geçerek kapatabilirsiniz.

• Hesap Kapatmanın Etkisi: Üyeler hesaplarını kapattıktan sonra, hesap bilgilerine, geçmiş satın alma işlemlerine, yükledikleri dijital ürünlere ve hizmetlerimizin çoğuna artık erişim sağlayamayacaklardır.

• Üyeler, hesaplarını kendi kararlarıyla kapatması durumunda, tekrar giriş yaparak, hesaplarını istedikleri zaman tekrar aktif hale getirebilmektedirler.

• Girişimci Öğretmen hesap kapatma işlemi sonrası tekrar giriş yapılma durumunda hesaba erişilmeme durumu söz konusuysa lütfen bize ulaşın.

• Eğer bir Satıcı Üye iseniz, platforma yüklemiş olduğunuz bütün dijital ürünler artık aramalarda çıkmayacak, mağazanız artık kullanıcılar tarafından görüntülenemeyecek ve kullanılamayacaktır. Ancak daha önceden dijital ürünlerinizi satın almış olan Alıcı Üyelerimizin (satın alınan) ürünlerinize erişimi devam edecektir.

•Hizmetleri Durdurmak: Hizmetlerimizi istediğimiz zaman değiştirebilir, askıya alabilir veya sona erdirebiliriz. Hizmetlerimizi askıya alma veya durdurmamız durumunda, hizmetlerimizden satın almış olduğunuz dijital ürünlere ve yüklediğiniz dijital ürünlerin hiçbirine erişim sağlayamayabilirsiniz.

• Dijital Ürünlere erişimin kesin veya geçici olarak durdurulması neticesinde, o ana kadar dijital eğitim materyallerinizden elde ettiğiniz gelirin sizlere ödenmesinden sorumluyuz. Ancak hizmetin askıya alınması durumunda, arada geçen süreden kaynaklanan gelir kaybından sorumlu değiliz.

2) Girişimci Öğretmen Topluluğu/Platformu

 

Girişimci Öğretmen’in eğitimciler için her geçen gün kendini yenileyerek, güvenli, destekleyici ve işbirlikçi bir platform olarak yoluna devam etmesi bizim için çok önem taşımaktadır. Bu bölümde, Girişimci Öğretmen platformunu kullanırken ücretsiz içerikler indirdiğinizde, satın aldığınızda, sattığınızda veya platformda herhangi bir işlem yapmadığınızda gezdiğinizde uymanız gereken Girişimci Öğretmen’in eğitimciler için her geçen gün kendini yenileyerek, güvenli, destekleyici ve işbirlikçi bir platform olarak yoluna devam etmesi bizim için çok önem taşımaktadır. Bu bölümde, Girişimci Öğretmen platformunu kullanırken ücretsiz içerikler indirdiğinizde, satın aldığınızda, sattığınızda veya platformda herhangi bir işlem yapmadığınızda gezdiğinizde uymanız gereken

- A) Platformun Kuralları

 

Hizmetlerimizin bir kullanıcısı olarak, Girişimci Öğretmen Kullanıcı Sözleşmesi’nin ana şartlarından biri olarak belirlenmiş olan Platform kurallarımıza uymanız gerekmektedir. Girişimci Öğretmen, şartlara göre bu kuralları değiştirebilir ve/veya yeni kurallar ekleyebilir. Bu kurallardan herhangi birini ihlal ederseniz, hesabınızla alakalı çeşitli işlemler yapabiliriz. Bunlar, mağazanızda yayımlamış olduğunuz çalışmaları kaldırmak, Girişimci Öğretmen platformu kapsamında periyodik olarak yayımlanmakta olan diğer yayım araçlarındaki çalışmalarınızı ve ilanlarınızı kaldırmak, hesabınızı askıya almak, çalışmalarınızı satın almış olan Alıcı Üyelere geri ödeme yapılması veya ek bir işlem yapılması gibi çeşitli işlemler yapabiliriz.

- B) Yorumlar, Değerlendirmeler ve Tekrardan Gözden Geçirdikleriniz Çalışmalar

 

Satın almış olduğunuz ve/veya ücretsiz olarak indirmiş olduğunuz bir çalışmaya geri bildirim vermek adına yorum ve değerlendirmeler yapma olanağınız bulunmaktadır. Ücretli ve/veya ücretsiz olarak indirmiş olduğunuz bir çalışmaya geri bildirim verirken yapacağınız yorumların saygı çerçevesinde ve çalışmanın temel eğitsel amacı hakkında yapmanız gerekmektedir. Aynı zamanda ilgili çalışmaya değerlendirme yapmanız durumunda, çalışmayı uygulama aşamasında edindiğiniz tecrübeler ve değerlendirmelere göre çalışmanın değerlendirme puanlarını yansıtmanız gerekmektedir. Platformumuzda bulunan çalışmalar ile ilgili yapmış olduğunuz yorumlar ve değerlendirmeler (geri bildirimler) Girişimci Öğretmen Yorumlar ve Puanlama Kurallarımıza uygun olmalıdır. Yapılan yorumlar hakkında istediğimiz zaman, yapılan yorumlar ile ilgili minimum veya maksimum karakterler, zamana dayalı kısıtlamalar, diğer gereksinimler gibi ek gereksinimleri ayarlayabiliriz veya sınırlandırabiliriz. Satıcı Üyeler, kendi çalışmaları ile ilgili geri bildirimlerde bulunamazlar veya geri bildirim sistemimizin bütünlüğünü sekteye uğratacak herhangi bir eylemde bulunamazlar. Yapılan geri bildirimleri herhangi bir zamanda, ilgili üyemize haber vermeksizin kaldırabiliriz. Aynı zamanda üyelerimizin bu başlık altında ele alınan kurallar kapsamında bunlara uymaması durumunda, platformumuzdan sahip oldukları oldukları çalışmalara herhangi bir geri bildirim yapmasına süreli ve/veya süresiz olarak yasaklayabiliriz.

- C) İçeriği İzleme

 

Hizmetlerle ilişkin herhangi bir etkinliği ve çalışma içeriğini izlemek için Girişimci Öğretmen’in yükümlülüğü değil, hakkı vardır. Politikalarımız çerçevesinde almış olduğumuz şikayetleri ve/veya ihlalleri ilgili kişilere bildirebilir ve uygun gördüğümüz herhangi bir işlem yapabiliriz. Bu tür durumlarda, bunlarla sınırlı kalmamakla birlikte, üyelerimize uyarıda bulunmak, üyeliği askıya almak veya feshetmek, erişimi engellemek ve/veya Ürün Listesinde bulunan çalışmalar dahil olmak üzere sitede bulunan herhangi bir içeriği kaldırabilir ve gerekli işlemleri yapabiliriz.

3) Çalışmaların Kullanım Hakları Politikası

 

Girişimci Öğretmen Satıcı Üyeleri kendilerine ait çalışmaları üreterek mağazalarına yüklemektedirler. Bu durumda Girişimci Öğretmen Satıcı Üyeleri kendi çalışmalarına sahiptir. Bu bölüm, çalışmasını satın almış olduğunuz Satıcı Üyeler ile alıcı üyeler arasındaki sözleşmeyi ele almaktadır. Aynı zamanda Girişimci Öğretmen platformundan satın almış olduğunuz çalışmaların kullanma sınırlandırmaları hakkında açıklamalar yapılmaktadır.

- A) Genel

 

Girişimci Öğretmen Satıcı Üyeleri, mağazalarında yayımlamış oldukları çalışmaların fikri mülkiyet hakkına sahip olup, bu başlık altında açıklanılacak olan şartlara göre çalışmalarını satın alan Alıcı Üyelerin sınırlı kullanımı için kullanma yetkisi vermektedir. Bir çalışma satın aldığınızda, ilgili çalışmayı bu "Çalışmaların Kullanım Hakları Politikası" şartlarına uygun olarak kullanmak için bir hak edinmiş olursunuz. Girişimci Öğretmen platformunda bulunan Alıcı üyeler tarafından edinilen bütün indirilebilinir ve dijital olarak tüketilen çalışmalar, bu politika sınırları kapsamında kullanılabilinmektedir.

İlgili çalışmanın ücretli ve/veya ücretsiz olarak sahip olunmasına bağlı kalmaksızın, sizin için bir hediye olarak ve/veya görev aldığınız okulunuz veya başka bir kurum tarafından ilgili çalışma satın alınmışsa, Girişimci Öğretmen platformundan edinilen herhangi bir dijital dokümanın kullanımı kapsamında bu şartlara ve "Çalışmanın Kullanım Hakları Politikası" na tabidir. Bu şartlarda belirtilen politika ve diğer şartlar ile birlikte aynı zamanda Satıcı üyenin çalışmasında belirtmiş olduğu şartları kabul etmiş olursunuz. Bu politikada belirtilen şartların, Satıcı Üye’nin çalışmasının ek veya eklerinde belirttiği şartlar ile çakışması ve/veya fikir ayrılığı durumu söz konusu olduğunda, bu "Çalışmanın Kullanım Hakları Politikası" na tabi olacaktır.

- B) Satın Alınan Dijital Çalışmanın Kullanım Hakları ve Sınırlandırmaları

Girişimci Öğretmen platformundan satın alınan herhangi bir dijital çalışmanın kullanım hakları, satın alınan ilgili çalışmanın kullanım ömrü boyunca ilgili satın alma işlemini gerçekleştiren kullanıcıya (örn. Belirli bir öğretmene, Alıcı Üyeye) ait olacaktır. Ürünü satın alan Alıcı Üye, ilgili çalışmanın Kullanım Haklarını başka bir kişiye devredemez , farklı bir hak sahibi tarafından kullanılamaz veya bir başka kişiye ilgili hak sahipliğini tahsis edemez (örn. İlgili çalışmanın hak sahibi olan kişi emekli olduğunda, ilgili haklarını bir başka öğretmene tahsis edemez).

Bu durumda Girişimci Öğretmen platformunda bir çalışma satın almanız durumunda, Satıcı Üye, aşağıdakileri yapmanıza izin vermektedir:

 

Satın alınan ilgili çalışmanın kullanım hakkın tek bir Alıcı Üye’ye sahiptir. İlgili çalışmayı satın alan Alıcı Üye dışında kimse kullanamaz.

Alıcı Üye tarafından satın alınan çalışma sadece kendisi tarafından kişisel ve eğitici-öğretici amaçlar için kullanılabilinir. Bu çalışmaları, bireysel çalışmalarınız ve ders esnasında ele almakta olduğunuz kavramları daha iyi öğretmek amacıyla kullanabileceğiniz anlamına gelmektedir. Kişisel kullanım için ihtiyaç duyulan ve satın alınan çalışmaları indirme işleminden sonraki süreçte, Alıcı Üyenin dersine girmekte olan öğrencilerin kullanımını arttırmak için satın alınan ilgili dijital dokümanı fotokopi vasıtası ile (sadece ders kapsamında) çoğaltabilir ve ilgili etkinlikleri ders sınırları içerisinde uygulayabilir. Satın alınan ilgili içeriğin fotokopiler halinde çoğaltılması durumunda, bunlar sadece derse tabi olan öğrencilere, sınıf başkanlarına, yardımcılarına ve Alıcı Üyenin ilgili çalışmanın uygulanması gereken tarihte katılım gösterememesi üzere derse girecek olan nöbetçi öğretmenin satın alınan ilgili çalışmayı (yine ilgili sınıfa) uygulaması üzerine geçici olarak uygulama izni verilmektedir. Ayrıca, öğrencilerin velileri, sınıf gözetmenleri ve okul yöneticileri için yalnızca inceleme yapmaları için birer fotokopi verilebilir. Bu şartlar dışında Girişimci Öğretmen platformundan satın alınan dijital çalışmalar kopyalanamaz, paylaşılamaz veya başka bir şekilde çoğaltılamaz.

Girişimci Öğretmen platformunda bir çalışma satın almanız durumunda, Satıcı Üye, aşağıdakileri yapmanıza izin vermemektedir:

 

Girişimci Öğretmen platformundan satın almış olduğunuz dijital çalışmaları kısmen veya tamamen ticari amaçlarla kullanamazsınız. Bu, ilgili dijital çalışmanın satışını ,reklamını veya bir pazarlama aracı olarak kullanmanızı, bir işletme veya kar amacı gütmeyen bir kurum kapsamında satın alınan ilgili dijital çalışmayı kullanamayacağınız anlamına gelmektedir. Girişimci Öğretmen platformundan satın alınan dijital çalışmalar, sadece Alıcı Üye’nin kişisel ve eğitsel amaçları kapsamında kullanılabilinmektedir. Satın almış olduğunuz dijital çalışmaları herhangi bir web sitesinde yayımlayamaz veya başka bir şekilde kullanamazsınız. Satın almış olduğunuz dijital içeriğe talep olması durumunda, ilgili Satıcı Üyemizin mağazasına yönlendirme yapabilirsiniz ancak bunları çoğaltamaz ve paylaşıma sunamazsınız.

C) Erişimin Sınırlandırılması

 

Girişimci Öğretmen platformundan ücretli/ücretsiz indirmiş olduğunuz dijital çalışmalara her daim erişebileceğinizi garanti edemeyiz. Örneğin, herhangi bir zaman diliminde Girişimci Öğretmen herhangi bir nedenle bir dijital çalışmanın Girişimci Öğretmen platformunda paylaşımını durdurması durumunda, Girişimci Öğretmen’in veya şahsi olarak kendinizin hesabınızı kapatmanız durumunda, herhangi bir sebepten dolayı hesabınızın askıya alınması durumunda, veya sözleşmelerimiz ve politikalarımız gereğince uygulanması gereken herhangi bir kuralın çiğnenmesi durumunda, Girişimci Öğretmen platformundan edindiğiniz dijital çalışmalara olan erişiminizi sınırlandırılabiliriz veya tamamen kaldırılabiliriz.

4) Fikri Mülkiyet

 

Bu bölümde Girişimci Öğretmen platformunda hangi fikri mülkiyetlerin bize ait olduğunu, hangi fikri mülkiyetlerin size ait olduğunu ve bunların Girişimci Öğretmen kurumunca nasıl korunduğunu açıklayarak ele alacağız.

A) Hizmetler ve Site İçeriği

 

Girişimci Öğretmen’e kayıtlı olan ve ilgili üyelerimiz tarafından yüklenen veya gönderilen içerik ve çalışmalar dışında, sitenin bütün araçları ve hizmetinize sunmuş olduğumuz uygulamalar tarafımıza aittir ve bunlar bizim tarafından kontrol edilmektedir. Buna bütün metinler, fotoğraflar, logolar ve diğer görüntüler, kullanıcı ara yüzleri, ticari markalar, bilgisayar kodları veya uygulamamız kapsamında var olan diğer içerikler (topluca sitede var olan bütün site araçları) dahildir. Bununla sınırlı olmamakla birlikte, sitenin tasarımı, yapısı koordinasyonu, düzenlenmesi, ifade biçimi ve görünümü de dahildir. Girişimci Öğretmen web sitesine bağlı olan telif hakları, ticari markalar, ticari formatlar, ticari sınırlar ve diğer fikri mülkiyet hakları ile korunmaktadır.

diğer görüntüler, kullanıcı ara yüzleri, ticari markalar, bilgisayar kodları veya uygulamamız kapsamında var olan diğer içerikler (topluca sitede var olan bütün site araçları) dahildir. Bununla sınırlı olmamakla birlikte, sitenin tasarımı, yapısı koordinasyonu, düzenlenmesi, ifade biçimi ve görünümü de dahildir. Girişimci Öğretmen web sitesine bağlı olan telif hakları, ticari markalar, ticari formatlar, ticari sınırlar ve diğer fikri mülkiyet hakları ile korunmaktadır.

B) İçerikleriniz

 

. Girişimci Öğretmen’e devrettiğiniz/verdiğiniz haklar

 

Hizmetlerimizin bazı bölümleri, içerik yüklemenize veya göndermenize izin vermektedir. İçeriğinizi Girişimci Öğretmen platformuna yüklemeniz durumunda, içeriğe dair sahip olduğunuz fikri mülkiyet haklarınızı kendinizde saklı tutarsınız. Girişimci Öğretmen, içeriğiniz (dijital dokümanınız) üzerinde herhangi bir sahiplik (telif hakkı, ticari marka veya başka bir şekilde) devralmaz veya talep edemez.

Hizmetlerimizi, verimli bir şekilde kullanabilmeniz için yayınladığınız içerik kapsamında aşağıdaki hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. Dijital çalışmalarınızı indirmek, dijital çalışmalarınızı www.girisimciogretmen.com'da, E-Bülten hizmetimiz aracılığı ile, E-Posta aracılığı ile ve diğer sitelerde veya arama motorlarındaki reklamlar ve diğer pazarlama kampanyaları ve araçları aracılığı ile görüntülemek ve tanıtmak için çeşitli faaliyetlerde bulunabilirsiniz.

. Başkalarına devrettiğiniz/verdiğiniz haklar

 

Girişimci Öğretmen web sitesine üye olan ve dijital çalışmalarınızı kullanmak adına satın alması ve/veya ücretsiz olarak indirmesi durumunda, satın aldığı dijital çalışmanın ilgili telif hakları ve tescil türüne göre olmakla birlikte, dijital çalışmanın ek kısmında (varsa) belirtmiş olduğunuz kullanım sınırlandırmaları ve kuralları kapsamında uygun olarak ve yine Girişimci Öğretmen Kullanım Sözleşmesinin 3. Bölümde açıklanmış olan "Çalışmanın Kullanım Hakları ve Politikası" kapsamında yer alan sınırlandırmalara uygun olarak çalışmalarınızın kullanılmasına izin vermiş olursunuz. Dijital çalışmalarınıza bireysel kararlarınızla ek olarak yer verdiğiniz şartlarınız, Girişimci Öğretmen Kullanım Sözleşmesinin 3. Bölümünde yer alan şartlar ile ters düşmedikçe ve çelişmedikçe başkalarına devrettiğiniz kullanım haklarına dahil etmiş olursunuz. Buna daha fazla açıklık getirmek için, kendi takdirinize bağlı olarak üretmiş olduğunuz ve Girişimci Öğretmen platformuna yüklemiş olduğunuz dijital çalışmalara (Girişimci Öğretmen Kullanım Sözleşmesi 3. Bölümünde belirtilen Kullanım hakları ve Kuralları ile ters düşmemesi ve çelişmemesi süresince) ek kullanım şartlarına yer verebilirsiniz ancak Alıcı Üyelere yönelik belirtilen bu kurallarınızla ilgili olarak bu sözleşmenin 3. Bölümüne ilişkin tutarsız olan sınırlamalar getiremezsiniz.

. Hesap kapatmanın veya dijital çalışmanızı devre dışı bırakmanın etkisi:

 

Kendi kararınız veya Girişimci Öğretmenin almış olduğu karar ile hesabınızın askıya almanız durumunda, kapatmanız durumunda veya başka bir şekilde kısıtlanması durumunda artık mağaza sayfanızı veya dijital Çalışmalarınızın yer aldığı "Ürün Listenizi" görüntüleyemeyeceksiniz ve Dijital çalışmalarınız artık kullanıma açık olmayacaktır. Dijital çalışmalarınızı daha önce satın almış olan Alıcı Üyelerimiz, satın almış oldukları ilgili ürünlere erişimlerini hala sağlayabileceklerdir. Bunun nedeni, hesabınızın yukarıda belirtilen temel sebeplerden dolayı kapatılmasına karşın, Girişimci Öğretmen, platformuna yüklenmiş olan ürünlerin her birinden kendi veri tabanında (hesapların devre dışı bırakılmasına karşın Alıcı Üyelerin satın almış oldukları dijital çalışmalara erişimini devam ettirmek adına) birer kopyalarını saklamaktadır. Bu nedenle hesabınızın kapatılması, askıya alınması ve erişimin sınırlandırılması durumunda, Alıcı Üyelerin, satın almış oldukları dijital çalışmalara erişimi devam edecektir. Bunun dışında, hesabınızın kapatılması, askıya alınması ve/veya erişimin sınırlandırılması durumunda, "Ürün listenizi" görüntülemeyeceksiniz ve arama çubuklarında mağazanızda yer alan ürünleriniz ve/veya mağazanız görüntülenmeyecektir.

C) Fikri Mülkiyet İhlallerini Raporlama

 

Girişimci Öğretmen olarak, başkalarının fikri mülkiyet haklarına saygı duymaktayız. Bunun aynısını Üyelerimizden beklemekteyiz. Platformumuza kayıtlı olan hiçbir üye, bir başkasının telif haklarını, ticari markalarını veya patent haklarını ihlal eden herhangi bir materyal, bilgi, iletişim, veri veya başka bir şey yayınlayamaz

Bu politikayı ihlal eden üyelerimizin hesaplarını kapatma hakkımız vardır.

Girişimci Öğretmen olarak, DMCA (Digital Millenium Copyright Act) Yasası ve fikri mülkiyet kullanımını yöneten diğer yasaları çok yakından takip etmekteyiz ve uymaktayız. Telif Hakkı ve Ticari Marka Politikamız, telif hakkı ihlali vb. Durumlarda bildirim alma ve hizmetlerimizi ihlal eden materyalleri kaldırma hakkını bize tanıyan ve bununla ilgili sürecimizi açıklamaktadır. Bu politika, ilgili şartların bir parçası olarak dahil edilmiştir. Detaylı bilgi almak için Ana Sayfamızdaki Destek Bölümü altında yer alan “Telif Hakkı ve Ticari Haklar Politikalarımızı” inceleyebilirsiniz.

5) Ödemeler, Kazançlar ve Kar Dağıtım Oranı (Diğer Ödemeler)

 

A) Satın Alma Şartları & Geri Ödemeler

 

. Geri Ödeme Politikası:

 

Girişimci Öğretmen platformuna bir dijital çalışma yüklediğinizde veya Girişimci Öğretmen platformundan bir dijital ürün satın aldığınızda, İade Politikamızı kabul etmiş olursunuz. İade Politikamızda belirtilenler haricinde, bir sipariş gönderildikten sonra tüm satışlar nihai ve geri ödenmez olarak kabul edilmektedir. Tamamen kendi takdirimize bağlı olarak, İade Politikamızı değiştirebilir veya her durumda İade Politikamızın dışında kalan bir nedene göre geri ödeme yapabiliriz. Satıcı Üyeler, Satış Ayrıntıları Raporunda, geri ödeme ve geçerli geri ödeme bilgilerine erişebilmektedir. Satıcı Üyeler, herhangi bir sebeple bizimle iletişime geçerek tam veya kısmi geri ödeme yapabilmektedir.

. Ödeme Yöntemleri ve Para Birimi:

 

Alıcı Üyeler, satın almak istedikler dijital dokümanları Kredi Kartı ve Banka Kartı/Havale/EFT gibi ödeme yöntemleri ile satın alabilmektedirler. Nakit ödeme veya diğer para cinsinden ödemeler kabul edilmeyecektir. Kabul ettiğimiz ödeme yöntemlerimizi istediğimiz zaman değiştirebilir veya ekleyebiliriz. Ayrıca satın alma sırasında kabul edilenler dışında herhangi bir yolla ödeme kabul etmemekteyiz.

. Ödeme İşlemi:

Girişimci Öğretmen’de herhangi bir şey (Dijital Çalışmalar, Satıcı Üyelikler, Pazarlama veya Satıcı Üyeler ve diğer ürün ve hizmetler için mevcut olabilecek diğer hizmetler) satın aldığınızda, satın alma işlemini gerçekleştirmek ve size sunduğumuz ödeme yöntemlerinden birini kullanmak üzere fatura bilgilerinizi doğru aktarmak durumundasınız. Ayrıca, Girişimci Öğretmen’in ödeme yöntemini ve Türk Lirası (TL) cinsinden ödenecek olan tutarı tahsil edebileceğinizi de kabul etmiş olursunuz.

. Ödemelerde Başarısız Olarak Gerçekleştirilen İşlemler:

 

Vaat edildiği gibi ödeme yapılmaması durumu sonucunda, satın aldıklarınız bölümüne eklenmiş olan dijital çalışmalarınızı kaldırma yetkimiz bulunmaktadır. Aynı zamanda Girişimci Öğretmen hesabınızdan yapılan herhangi bir satın alma işlemi ile ilgili herhangi bir itirazda bulunduğunuzu fark edersek, kendi takdirimize bağlı olarak, ortada olan anlaşmazsızlığa itiraz etmek için kanıt sunabiliriz. İlgili anlaşmazsızlığın çözülmesini beklerken, satın alınan dijital çalışmaların geçici olarak hesabınızından kaldırılması veya tarafınızca gerçekleştirilmiş olan bir geri ödeme eylemi sonucuna karşın ilgili dijital çalışmayı geçici olarak mağazanızdan kaldırabiliriz. Bizim takdirimize göre, Girişimci Öğretmen hesabınıza karşı daha fazla işlem yapabiliriz.

B) Kazançlar &Ödemeler

 

. Kazanç:

 

Hizmetlerimiz aracılığı ile her biri ayrı olarak nitelendirilen Satıcı Üyelik Türüne göre Satıcı Üyelerimiz, uygulanmakta olan "Ödeme Oranına" bağlı olarak birim başına satmış oldukları her dijital çalışmanın liste fiyatının belli bir yüzdesini kazanmaktadır. Dijital çalışmadan edinilen toplam kazançtan (Aracı Ödeme Kuruluş) belli bir işlem ücreti kesintisi bununla ilgili bir komisyon tutarı ve Girişimci Öğretmen hizmet bedeli olarak kullanım bedeli olarak belirlenen (Satıcı Üyelik türüne göre değişken olan) komisyon tutarı kesintisi sağlanmaktadır.

Ödeme oranları ; her bir başarılı satış işleminden aracı ödeme kuruluş, KDV dahil satış tutarından %3,69 (Aracı Ödeme Kuruluş Komisyonu) kısmı ve 0,25 TL (İşlem Ücreti) kesinti uygular. Bunun ardından standart satıcıya kalan tutarın %55’lik kısmı Girişimci Öğretmen hesabına %45’lik kısmı aktarılmaktadır.

Örnek : Çalışma 10 TL sistem üzerine otomatik olarak KDV eklemektedir. Satış fiyatı 11.8 TL olmaktadır. Bu tutardan ödeme aracı kuruluş tutarları çıkarıldığında 11,1 TL kalmaktadır. Komisyon oranlarına göre tutar dağıtıldığında da satıcı üyeye 10 TL bedel biçtiği ürün için hesabına 6,11 TL yatırılmaktadır. Bu ödemeler her Çarşamba günü haftalık satışları tamamı şeklinde yapılmaktadır.

Satıcı Üye Kazanç Formulü : ((Satıcı Üye Ürün Bedeli + KDV) – (İşlem Ücreti 0,25 + KDV Dahil Ürün Bedeli x %3,69 Ödeme Aracı Kuruluş Komisyonu))x0.55 = Satıcı Kazancı

Ödeme Hesabı:

 

Satıcı Üyelerimizin periyodik olarak ilgili ödeme işlemlerini gerçekleştirebilmemiz için üçüncü taraf olan şirketlerle çalışmaktayız. Periyodik olarak gerçekleştirilmekte olan ödemelerin sağlıklı bir şekilde işlenebilmesi için, Satıcı Üyelerimizin bir "Ödeme Hesabı" (Banka Hesabı) olması gerekmektedir. Ödemelerin Satıcı Üyeler tarafından teslim alınması için ilgili üyelerimizin desteklenen bir Ödeme Hizmeti (ödemenin teslim alınacağı bir banka hesabı) olması gerekmektedir. Ödeme hizmetleri ile ilgili bir sorununuz var ise, lütfen ilgili banka / ödeme hizmetinize başvurunuz. Ödeme Hizmetlerinden herhangi biri ile ilgili bir Ödeme Hesabı bağlama sorununuz var ise, duruma göre, takdirimize bağlı olarak, ödemeleri gerçekleştirebileceğimiz alternatif yolları düşünebiliriz. Desteklediğimiz mevcut ödeme servisleri dahil olmak üzere, herhangi bir üçüncü taraf şirketin sunduğu hizmetlerle ilgili herhangi bir garanti vermemekteyiz. Bundan dolayı, ödeme hizmetlerinin neden olduğu herhangi bir ödeme gecikmesinden veya diğer sorunlardan sorumlu değiliz. Kendi takdirimize bağlı olarak, desteklenen ödeme hizmetlerinin listesini istediğimiz zaman değiştirebilir, mevcut bir ödeme hizmeti ile ilişiğimizi kesebilir veya ek ödeme seçenekleri sunabiliriz.

. Zamanlama Çizelgesi:

 

Girişimci Öğretmen bünyesinde satış gerçekleştiren her üyeye her Çarşamba günü kazandıkları tutar gönderilmektedir. Bu sürelerde değişiklik yapma hakkı tarafımıza aittir. Ancak hiçbir zaman ödeme aralığı 21 günü geçmeyecektir.

. Ödeme Hizmetleri Ücretleri:

 

Ödeme Hizmetleri kesintisi, periyodik ödemelerinizi size aktarırken, yapılan işlem ücreti olarak tanımlanmaktadır. Ödeme hizmetleri tarafından bize bildirilen işlem ücretine eşit bir tutar kesintisi olacaktır. Bahsedilen bu işlem ücretleri, ödeme hizmetlerinin takdirine bağlı olarak değişebilmektedir. Size yapılacak olan ödemeleriniz ile ilgili diğer üçüncü tarafların maruz kalabileceği herhangi bir ek ücret veya vergiden biz sorumlu değiliz. Ödeme aracı kuruluşun satıcı üyelere gerçekleştirdiği periyodik ödemelerde ücret kesintisi yapmama hakkı vardır.

6) Gizliliğiniz

 

Bu bölümde Girişimci Öğretmen platformunda kişisel bilgilerinizi nasıl koruduğumuzu ve gizliliğimizin ihlal edilmesi durumunda sizi nasıl bilgilendireceğimizi açıklamaktayız.

A) Gizlilik Politikamız

 

Verilerinizin gizliliği ve güvenliği ve bize verdiğiniz kişisel bilgileriniz bizim için son derece önemli ve değerlidir. Gizlilik Politikamız, sizden aldığımız bilgi ve verileri nasıl kullandığımızı ve koruduğumuzu açıklamaktadır. Girişimci Öğretmen hizmetlerini kullanarak, bu tür verileri Gizlilik Politikamıza uygun ve belirlenmiş olan sınırları dahilinde kullanabileceğimizi otomatikman kabul etmiş olursunuz.

B) Hosting İçeriği

 

Üyelerimiz tarafından kişisel bilgilerin açıklanması da dahil olmak üzere, üyelerimiz tarafından yayımlanmakta olan içeriklerin denetiminden sorumlu değiliz. Ancak, üyelerimizin diğerler üyelerin gizlilik haklarına saygılı olması bizim için son derece önemlidir. Hizmetlerimizdeki içeriğin kişisel gizlilik haklarınızı ihlal ettiğini düşünüyorsanız, yardım için bize ulaşın formunu doldurarak iletisim@girisimciogretmen.com.tr adresinden bize ulaşın.

7) Tazminat

 

Bu bölüm, Girişimci Öğretmen’in, herhangi bir davranış, tutum veya eyleminiz sonucunda dava etmesi durumunda ne gibi sonuçlar doğuracağını açıklamaktadır.

İddialara, tehditlere bağlı olarak tüm masraflar, zararlar, hükümler ve yükümlülükler (makul avukat ücretleri de dahil) ve Girişimci Öğretmen’i, çalışanlarını, görevlilerini, yöneticilerini, temsilcilerini ve iştiraklerini tazmin etmeyi, savunmayı ve tutmayı kabul edersiniz. İşbu şartların hayali, yerel yasaların ihlali ve başkalarının fikri mülkiyet haklarının ihlali dahil ancak bunlarla sınırlı olmak üzere hizmetlerimizin kullanımı veya kötüye kullanılması ile ilgili üçüncü taraflarca gerektirilen hak talepleri, gizliliği tanıtım veya diğer haklar ve işlemler kapsamındadır.

8) Sorumluluğun Sınırlandırılması ve Garanti Feragatnamesi

 

Her kullanıcı üyelerimiz için mümkün olan en iyi deneyimi sunmak için çok çalışmaktayız. Ancak her zaman her şeyin mükemmel bir şekilde çalışacağını veya sitenin her zaman kullanılabilinir olacağını garanti edemeyiz. Girişimci Öğretmen, herhangi bir garanti olmaksızın "olduğu gibi" ve "mevcut" olarak sunulmaktadır.

. Hizmetlerimiz:

 

Hizmetlerimizin her zaman kullanılabilinir ve düzgün bir şekilde çalıştığından emin olmak için her zaman çok çalışıyoruz. Ancak zaman zaman kesintiler olmaktadır ve sitemiz bünyesinde var olan herhangi bir özelliğin her zaman çalışacağını veya hizmetlerimizi sürekli olara kullanıma sunulacağını garanti edemeyiz.

Girişimci Öğretmen, platformu bünyesinde barındırmakta olduğu bütün üyeleri e kullanızıları için hizmetlerimizi geliştirmek için sürekli çalışıyor. Mevcut hizmetimizi ve bunun işlevselliği istediğimiz zaman güncelleyebilir veya değiştirebiliriz. Kullanıcılar ve üyelerimiz karşısında, site içi arama çubuğu ve sonuçlarında hizmetlerimiz kapsamında ilgili dijital çalışmalarının bulunabilirliğini ve arama işlemleri sonuçlarının işlevselliğine karşın herhangi bir garanti veremeyiz ve buna bağlı olarak Üyelerimiz herhangi bir hak talep edemez ve sorgulayamaz.

HİZMETLERİN "OLDUĞU GİBİ" VE "MEVCUT OLDUĞU GİBİ" ESASIYLA SAĞLANMASINI KABUL EDİYORSUNUZ. GİRİŞİMCİ ÖĞRETMEN (ÇALIŞANLARI, MÜDÜRLERİ VE BUNA BAĞLI ÇALIŞANLAR DAHİL,) AÇIKÇA HER HANGİ BİR İŞLEM VEYA DURUM KAPSAMINDA SÜREKLİ BİR GARANTİ SAĞLAYAMAYACAĞINI BELİRTMEKTEDİR VEYA HİZMETLERİMİZİ SAYGI ÇERÇEVESİNDE KULLANMAK ÜZERE, HİZMETLERİMİZİN HİÇ BİR ZAMAN KESİNTİYE UĞRAMAYACAĞINI GARANTİ ETMEYİZ. HERHANGİ BİR ZAMANDA VE YERDE HİZMETLRİMİZİN GÜVENİRLİĞİNİ, YAZILIMLARIN HATASI, DÜZELTİLMESİ VE/VEYA HERHANGİ BİR VİRÜS VEYA DİĞER ARARLI MALZEME VEYA BAŞKA DURUMLARIN OLMAYACAĞINI ASLA GARANTİ EDEMEMEKTEDİR.

GİRİŞİMCİ ÖĞRETMEN’NİN (ÇALIŞANLARININ, MÜŞTERİLERİN, YÖNETİCİLERİN, KURULUŞLARIN DA DAHİL OLMAK ÜZERE,) DOĞRUDAN, DOLAYLI, ARIZİ, ÖZEL, DOLAYLI VEYA OLUMLU OLUMSUZ ÖRNEK GÖSTERİLECEK OLAN DAVRANIŞLARDAN SORUMLU DEĞİLDİR VE OLMAYACAKTIR. KAR KAYBI İÇİN TAZMİNAT, İYİ NİYET, SÖHRET, KULLANIM, VERİ, VE DİĞER KURUMSAL KAYIPLARDAN ELDE EDİLEN: (I) KULLANIMA ERİŞİM VEYA ERİŞİM İÇİN BÜTÜNLÜĞÜ VEYA HİZMETİN KULLANIMI: (II) HERHANGİ BİR ÜRÜNDEN SONUÇLANAN HİZMETLERDEN YARDIMCI MALLARIN SATIN ALMA MALİYETİ, VERİ, BİLGİ VEYA ELDE EDİLEN VEYA SATIN ALINAN HİZMETLERİN VEYA ALINAN MESAJLARIN, HİZMETLERE VEYA HİZMETLERDEN GELEN TUTANAKLAR; (III) İZİNSİZ ERİŞİM ,DATA İLETİMİ İLE İLGİLİ DEĞİŞİM; (IV) HİZMET ÜZERİNDEKİ ÜÇÜNCÜ ŞAHISLARIN AÇIKLAMALARI VEYA DAVRANIŞLARI; VEYA (V) HİZMETE İLİŞKİN DİĞER HUSUSLAR.

. İçeriklerimiz:

 

Hizmetlerimiz bünyesinde var olan dijital çalışmalar, üyelerimiz tarafından yüklenmektedir veya gönderilmektedir. Girişimci Öğretmen herhangi bir dijital çalışma üretmemekte, onaylamamakta, yayınlamamakta veya yüklememektedir. Sitemizde gördüğünüz içerik ve bunlar ile ilgili sunulan görüşler ya da iddialar, ilgili içeriği yayınlayan ve düşüncelerini yansıtmayan üyelerin görüşleridir. Girişimci Öğretmen, herhangi bir içeriğin kalitesi, doğruluğu, etkinliği, yasallığı, uygunluğu veya diğer yönleri ile herhangi bir beyanda bulunmaz veya bunu doğru biçiminin her zaman sunulacağını garanti etmez.

. Diğer Üyeler ile Etkileşimler:

 

Hizmetimiz aracılığı ile platformumuzda yer alan diğer üyeler ile, iletişim kurabilir, etkileşime girebilir veya başka bir şekilde bağlantı kurabilirsiniz. Kendiniz ile alakalı herhangi bir bilgiyi başka bir üye ile paylaşmanız tamamen sizin aldığınız önlemleriniz ve sorumluluğunuz altındadır. Aynı zamanda hizmetimizden başka bir üyesi ile olan etkileşiminizden kaynaklanabilecek herhangi bir yükümlülükten Girişimci Öğretmen sorumlu değildir ve olmayacaktır.

. Üçüncü Taraf İçeriği:

 

Hizmetlerimizi kullandığınızda, Girişimci Öğretmen tarafından kontrol edilmeyen ve Girişimci Öğretmen kapsamında olmayan başka web sitelerini ziyaret etmeniz için çeşitli linkler, ekler veya başka türlü yollar olabilir. Bu üçüncü taraf web sitelerini ziyaret etmeniz durumunda, kendi sorumluluğunuzu üstlenirsiniz. Girişimci Öğretmen, diğer web siteleri veya bunların hizmetleri hakkında herhangi bir beyanda bulunamaz veya bunu garanti edemez.

9) Bu Şartlardaki Değişiklikler

 

8. Bölümde ele aldığımız şartlarda zaman zaman değişiklikler yapabiliriz. Yaptığımız değişiklikler sizin için önem taşıyor ise, bu değişiklikler yürürlülüğe girmeden öce sizi bilgilendirmeye çalışırız. Böylelikle, hizmetlerimizi kullanıp kullanmayacağınıza karar verebilirsiniz. Sizi bilgilendirmek için, Girişimci Öğretmen platformuna kayıtlı olduğunuz e-posta adresine bir mesaj gönderebilir, hizmetlerimiz hakkında genel bir bildirim gönderebilir veya diğer iletişim yöntemlerini kullanabiliriz.

Bu, Gizlilik Politikamıza, Telif Hakkı ve Ticari Marka Politikamıza, Topluluk Kurallarımıza, Satıcı Üyeler ve Ödeme Oranları Politikamıza, ve bu Şartların bir Parçası olarak dahil edilen diğer politikalara ilişkin periyodik değişiklikleri kapsamaktadır.

Olası değişiklikler ile ilgili yapacağımız bildirimlerde, değişikliğin etkili olacağı tarih yer alacaktır. İlgili değişiklikler, yürürlülüğe girdikten sonra, hizmetlerimizin kullanmaya devam ediyorsanız, ilgili değişiklikleri kabul edeceğiniz anlamına gelecektir.

10) Şartların Devamlılığı

 

Bu sözleşmenin bazı kısımları Girişimci Öğretmen hizmetlerinden yararlanmayı bırakma durumunuz söz konusu olsa bile ve hesabınız kapansa bile geçerliliğini korumaktadır. Hizmetlerimizi kullanmayı bırakmanız durumunda veya hesabınız sizin tarafınızdan veya herhangi bir nedenle Girişimci Öğretmen tarafından kapatılmış ise, aşağıdaki hükümler geçerli olur:

• Ziyaretçi : Hizmetlerimizden bir Ziyaretçi olarak yararlanmaya devam etmeniz durumunda, "Ziyaretçiler" için geçerli olan şartlar sizin için de geçerli olacaktır.

• Fikri Mülkiyet Hakları: Hala Bölüm 4.A’da açıklandığı gibi fikri mülkiyet haklarımıza saygı duymalısınız ve dijital içerik yayımlamanız durumunda, Bölüm 4.B’ye bağlı olarak şartlara göre hareket etmek durumunda olursunuz.

• Dijital İçerikleri Listeleme Kuralları: Dijital içerik satışı gerçekleştirdiyseniz, daha önce satın almış veya indirmiş olunan dijital içerikler için sürekli erişim gerektiren kurallarımız geçerli olmaya devam edecektir.

• Dijital İçerik Satın Alma ve İndirme Kuralları: Hesabınız kapandıktan sonra, satın almış olduğunuz veya indirmiş olduğunuz dijital içerikleri nasıl kullanabileceğinizi ve kimlerle paylaşabileceğinizi, Geri Ödeme Politikamızı ve Ödeme Anlaşmazsızlıkları Politikamızı öğrenmek için lisanslama kurallarına uymanız gerekmektedir.

• Gizlilik Politikası: Bu şartların 6. Bölümü ve Gizlilik Politikamızın şartları; sitemizi şikayet etmeye devam etmeniz durumunda, Ziyaretçilerden toplamız olduğumuz veriler kapsamında, hesabınızın kapatılmasından sonra hesap bilgilerinizi nasıl işlediğimizi, nasıl kullandığımız ve dijital içerikleri (ve diğer içerikleri) nasıl raporlayabileceğimiz dahil olmak üzere geçerlilik kapsamı dahilinde olacaktır.

• Kazançlar ve Ödemeler: Tarafınıza yapılacak olan son ödemeler, 5. Bölüm’de yer alan kurallar ve şartlara uygun olarak ödenecektir.

• Girişimci Öğretmen ile Anlaşmasızlıklar: Girişimci Öğretmen ile tarafınız arasında Girişimci Öğretmen hizmetlerini kullanmanız kapsamında, ortaya çıkabilecek her türlü yasal işlemi bu şartların 10.A bölümünde yer alan şartlar ve hükümlere tabidir.

11) Bizimle Nasıl İletişime Gecebilirsiniz?

 

Bizlere iletisim@girisimicogretmen.com.tr’den veya "Bize Ulaşın" formundan ulaşabilirsiniz.